Zad.1  Kilogram Sera żółtego kosztuje 24zł 40gr.  Ile Kosztuje 10kg tego sera ,a ile 10 dag?? Zad.2  ile dekagramów waży kostka masła?  ile to kilogramów?  ile kostek waży razem 1kg?                                                    Masło- 200g

Zad.1  Kilogram Sera żółtego kosztuje 24zł 40gr.  Ile Kosztuje 10kg tego sera ,a ile 10 dag?? Zad.2  ile dekagramów waży kostka masła?  ile to kilogramów?  ile kostek waży razem 1kg?                                                    Masło- 200g
Odpowiedź

1. 10 kg*24,4 zł=244 zł- 10 kg sera żółtego 10dag=0,1kg 24,4zł*0,1kg=2,44zł Odp. 10 kg sera żółtego kosztuje 244 zł, a 10 dag 2,44 zł 2.200 g=20 dag 20 dag=0,2 kg 1 kg/0,2 kg=5 Odp.Kostka masła waży 20 dag czyli 0,2 kg. Pięć takich kostek waży 1 kg. 

Dodaj swoją odpowiedź