Charakterystyka Bilbo Bagginsa

Bilbo Baggins to główny bohater powieści Tolkiena pt.: "Hobbit". Odznaczał się w swoim społeczeństwie ukrytymi cechami podróżnika, dlatego w młodym wieku został wybrany do wyprawy ku Smoczej Górze. Ta przygoda opisana jest w książce Tolkiena, gdzie poznajemy Bilba bliżej i stopniowo zaczynamy podziwiać. Pan Baggins mieszkał w norce pod Pagórkiem i był bardzo szanowanym hobbitem. Po swoich przodkach odziedziczył znaczny majątek, jak i typowo hobbickie przyzwyczajenia pozwalające mu żyć bardzo spokojnie.

Wszystko zmieniło się, gdy do wioski Bilba zawitał czarodziej Gandalf. Jego propozycja uczestniczenia w wyprawie obudziła w małym hobbicie cechy rodziny swojej matki, czyli chęć zasmakowania przygód. Porzucił swój wygodny tryb życia i zrezygnował z regularnych posiłków, które tak kochał po to, by zasmakować nowości. W podróży odkrył, jak odważnym i wytrwałym jest stworzeniem. Potrafił radzić sobie w trudnych sytuacjach i był gotów oddać życie za przyjaciół, jak w chwili, gdy uwalniał krasnoludy z sieci pająków. Pokazał wtedy swój spryt, umiejętnie używając pierścienia. Jednak ta podróż nie była dla hobbita tak łatwa. Ciągle wspominał swoją norkę, gdzie mógł w spokoju palić fajkę, narzekał na brak wygód i jedzenia. W końcu całe jego dotychczasowe życie przyniosło mu mnóstwo domatorskich nawyków, takich jak codzienne picie herbaty, czy nierozstawanie się z chusteczką. Ostatecznie mały podróżnik o bardzo owłosionych stopach pokonał swoje lęki i słabości i wrócił z wyprawy odmieniony, bogatszy o wspomnienia. Stracił przez to szacunek u innych hobbitów, ale zyskał wielu przyjaciół.

Bilbo Baggins jest postacią stworzoną z pomysłem. Wzbudza ogromną sympatię czytelnika i daje nam dobry przykład. Nauczył mnie nie ukrywać swojej prawdziwej natury i smakować życie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"...

Język polski

pomóżcie na jutro robie prace klasową pod tytułem charakterystyka bilbo bagginsa proszę pomóżcie proszę o długi opis <3 daje nas

pomóżcie na jutro robie prace klasową pod tytułem charakterystyka bilbo bagginsa proszę pomóżcie proszę o długi opis <3 daje nas...

Język polski

charakterystyka bilbo bagginsa

charakterystyka bilbo bagginsa...

Język polski

wypracowanie z polskiego charakterystyka Bilbo Bagginsa Na jutro DAM NAJ NAJ NAJ

wypracowanie z polskiego charakterystyka Bilbo Bagginsa Na jutro DAM NAJ NAJ NAJ...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa. Daje naj. :D

Charakterystyka Bilbo Bagginsa. Daje naj. :D...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa z lektury "Hobbit Czyli tam i z powrotem" Oczywście dam Naj

Charakterystyka Bilbo Bagginsa z lektury "Hobbit Czyli tam i z powrotem" Oczywście dam Naj...