Charakterystyka Bilbo Bagginsa

Bilbo Baggins to główny bohater powieści Tolkiena pt.: "Hobbit". Odznaczał się w swoim społeczeństwie ukrytymi cechami podróżnika, dlatego w młodym wieku został wybrany do wyprawy ku Smoczej Górze. Ta przygoda opisana jest w książce Tolkiena, gdzie poznajemy Bilba bliżej i stopniowo zaczynamy podziwiać. Pan Baggins mieszkał w norce pod Pagórkiem i był bardzo szanowanym hobbitem. Po swoich przodkach odziedziczył znaczny majątek, jak i typowo hobbickie przyzwyczajenia pozwalające mu żyć bardzo spokojnie.

Wszystko zmieniło się, gdy do wioski Bilba zawitał czarodziej Gandalf. Jego propozycja uczestniczenia w wyprawie obudziła w małym hobbicie cechy rodziny swojej matki, czyli chęć zasmakowania przygód. Porzucił swój wygodny tryb życia i zrezygnował z regularnych posiłków, które tak kochał po to, by zasmakować nowości. W podróży odkrył, jak odważnym i wytrwałym jest stworzeniem. Potrafił radzić sobie w trudnych sytuacjach i był gotów oddać życie za przyjaciół, jak w chwili, gdy uwalniał krasnoludy z sieci pająków. Pokazał wtedy swój spryt, umiejętnie używając pierścienia. Jednak ta podróż nie była dla hobbita tak łatwa. Ciągle wspominał swoją norkę, gdzie mógł w spokoju palić fajkę, narzekał na brak wygód i jedzenia. W końcu całe jego dotychczasowe życie przyniosło mu mnóstwo domatorskich nawyków, takich jak codzienne picie herbaty, czy nierozstawanie się z chusteczką. Ostatecznie mały podróżnik o bardzo owłosionych stopach pokonał swoje lęki i słabości i wrócił z wyprawy odmieniony, bogatszy o wspomnienia. Stracił przez to szacunek u innych hobbitów, ale zyskał wielu przyjaciół.

Bilbo Baggins jest postacią stworzoną z pomysłem. Wzbudza ogromną sympatię czytelnika i daje nam dobry przykład. Nauczył mnie nie ukrywać swojej prawdziwej natury i smakować życie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa. Hobbita z powieści J. R. R. Tolkiena.

Bilbo Baggins zamieszkiwał hobbicką miejscowość Shire. Jego matka Belladona Tuk wywodziła się z żądnego przygód rodu Tuków, zaś ojciec Bilba, Bungo Baggins ze spokojnego rodu Bagginsów. Nic nie wskazywało na to, że w hobbicie obudzi si...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa z powieści J. R. R. Tolkiena - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Karty powieści J.R.R Tolkiena pt: ?Hobbit, czyli tam i z powrotem.? zapełniają przeróżne baśniowe stworzenia. Można tam odnaleźć trolle, orły, gobliny, smoki, krasnoludy, które zamieszkują ludzką wyobraźnię niemal od zawsze. Jednakże...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa "Hobbit"

  Bilbo Baggins jest to główny bohater powieści J.R.R Tolkiena. Bilbo jest hobbitem. Według twórcy utworu hobbici to istoty małe, mniejsze od krasnoludów.   Bilbo Baggins wyglądał jak człowiek, różnił się jednak od człowieka niskim...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Charakterystyka Bilbo Bagginsa
Bilbo Bggins był zacnym, szanowanym hobbitem . Jego matka pochodziła z rodu Tuków po której odziedziczył umiejętność posługiwania się magią i żyłkę do podróżowania . Ojciec Bungo Baggins , który pr...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa i przygoda w jamie.

Tytułowym bohaterem książki J.R.R. Tolkiena pt.: „Hobbit” jest hobbit Bilbo Baggins. Jego matką była Belladonna Tuk – córka Starego Tuka, a ojcem Bungo Baggins. Bilbo Baggins mieszkał w okolicy Pagórka.
Bohater książki jest mały...