Charakterystyka Harrego Pottera

Harry Potter jest głównym bohaterem książki J.K. Rowling pt. "Harry Potter i więzień Azkabanu”. Harry stracił swoich rodziców, gdy miał około roku i teraz jest wychowywany przez siostrę swojej matki Petunię Dursley i wuja Vernona Dursleya. W swoje jedenaste urodziny Harry dowiedział się, że jest czarodziejem i że będzie chodził do Hogwartu – szkoły dla czarodziejów. Poznajemy go gdy jest na trzecim roku nauki.

Harry Potter urodził się 31 lipca 1980 roku. Jest dość niskim i chudym jak na swój wiek trzynastolatkiem. Ma kruczoczarne, zawsze rozczochrane włosy po ojcu – Jamesie Potterze i jasnozielone oczy po matce – Lily Potter. Nosi okulary, a na czole ma cienką, jasną bliznę w kształcie błyskawicy – jedyną pamiątkę po nocy, w której zginęli jego rodzice. Zostali zabici Przez złego czarnoksiężnika Voldemorta. Voldemort chciał zabić także Harry’ego, ale zaklęcie, którym zabił już wiele osób, odbiło się od małego chłopca i trafiło w Voldemorta. Został przez to zmuszony do żałosnego pół-życia w puszczach Albanii. Z tego też powodu imię Harry’ego zna każde czarodziejskie dziecko.

Harry jest bardzo odważny – nie boi się stawić czoło niebezpiecznemu Voldemortowi. Mężnie stanął do walki i pokonał go, co pokazuje, że odwagi mu nie brakuje.

Harry, nie bacząc również na swoje bezpieczeństwo, naraża się na wyrzucenie ze szkoły, w razie przyłapania, pomaga uciec swojemu ojcu chrzestnemu Syriuszowi Blackowi niesłusznie oskarżonemu o morderstwo. Ten przykład pokazuje, że Harry Potter jest altruistą, a więzy rodzinne i prawda są dla niego świętością.

Potter jest sprytny i pomysłowy. Wpadł na pomysł, jak uratować nie tylko Syriusza, ale także niewinnego hipogryfa Hardodzioba. Harry jest także uczynny, ponieważ chętnie pomaga swoim kolegom w różnych sprawach i rozwiązywaniu licznych problemów.

Chłopiec nie lubi być sławny, bardzo mu przeszkadza wytykanie go palcami na korytarzach szkoły. Nie chwali się przed nikim, tym co zrobił. Dzięki temu wiemy, że jest skromny.

Harry jest koleżeński i oddany przyjaciołom. Wiele razy narażał dla nich swoje życie, ratując ich z licznych opresji. Harry jest też dumny. Bardzo nie lubi, gdy go obrażano lub drwiono z jego ojca. Bardzo dobrze się uczył, co wskazywało, że był inteligentny, mądry i sumienny.

Moim zdaniem Harry Potter jest osobą godną zaufania i naśladowania. Wiele jego cech charakteru jest wspaniałym przykładem dla innych. Jego odwaga i oddanie przyjaciołom powinny być wzorem. Według mnie w dzisiejszych czasach wiele osób powinno brać z niego przykład.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka Harrego Pottera minim.4 zdan

charakterystyka Harrego Pottera minim.4 zdan...

Język polski

charaKterystyka HARREGO POTTERA

charaKterystyka HARREGO POTTERA...

Język polski

charakterystyka harrego pottera

charakterystyka harrego pottera...

Język polski

Prosze o jak najszybszą odpowiedz. Charakterystyka Harrego Pottera

Prosze o jak najszybszą odpowiedz. Charakterystyka Harrego Pottera...

Język polski

charakterystyka Harrego Pottera :3 > wynotuj cechy wyglądu > zapisz cechy charakteru wraz z przykładami postępowania. > wypisz przynajmniej jedną opinię innych ludzi o tej postaci. >napisz w skrócie swoją ocenę i dodaj argumenty.

charakterystyka Harrego Pottera :3 > wynotuj cechy wyglądu > zapisz cechy charakteru wraz z przykładami postępowania. > wypisz przynajmniej jedną opinię innych ludzi o tej postaci. >napisz w skrócie swoją ocenę i dodaj argumenty....

Język polski

charakterystyka harrego pottera z książki harry potter i kamień filozoficzny

charakterystyka harrego pottera z książki harry potter i kamień filozoficzny...