Za 1,50kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20zł. Ile kosztuje 1kg mandarynek?
Za 1,50kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20zł. Ile kosztuje 1kg mandarynek?
1,5kg - 7,20 zł 1kg - x zł x = 7,20 / 1,5 = 4,8 [zł]
1,5 kg - 7,2 zł 1 kg - X X=7,2·1:1,5=7,2:1,5=4,8 zł Odp: 1 kilogram kosztuje 4,8 zł
Pilne! Za 1,50kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20zł. Ile kosztuje 1kg mandarynek ? Z góry dzięki ;)...