Pilne! Za 1,50kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20zł. Ile kosztuje 1kg mandarynek ? Z góry dzięki ;)

Pilne! Za 1,50kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20zł. Ile kosztuje 1kg mandarynek ? Z góry dzięki ;)
Odpowiedź

1,50= 7.20zl 1,50;3 = 0.50 7.20:3= 2,40 2,40x2 = 4.80 Odp. za jeden kg zapłacił 4 zł 80 gr. 

Dodaj swoją odpowiedź