Staś Tarkowski - przedstawienie postaci

Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Urodził się i doszedł do czternastego roku życie w egipskim mieście Port Said. Ojciec jego był polakiem, a matka Francuzką. Niestety chłopiec nigdy jej nie widział, bo kobieta zmarła przy narodzinach syna. Staś nigdy nie był w Polsce. Znał ją tylko z opowiadań ojca, ale czuł się polakiem. Ojciec chłopca był starszym inżynierem przy budowie Kanału Sueskiego.

Bohater powieści swoich rówieśników przewyższał wzrostem i siłą. Był niebieskookim blondynem. Mocną sylwetkę zawdzięczał uprawianym sportom - pływaniu, strzelaniu i jeździe konnej. Ponieważ dużo przebywał na świeżym powietrzu, cerę miał śniadą i ogorzałą od słońca. Ubierał się zgodnie z panującą w Europie modą.

Chłopiec posiadał wiele godnych naśladowania cech charakteru. Podczas wędrówki po Afryce udowodnił swoją odwagę, ambicję w dążeniu do celu, inteligencja i pomysłowość. Pokazał także, że w stosunku do Nel potrafi być troskliwy, opiekuńczy, wyrozumiały i życzliwy. Staś należał do najlepszych uczniów w Port-Saidzie. Nauczyciele uważali go za niezwykle zdolnego. Wykazywał szczególne zainteresowania historią i geografią. Miał również zdolność do języków. Znał arabski-swahili, mówił biegle po angielsku, francusku i po polsku.

Uważam, że Staś jest postacią godną naśladowania. Podziwiam jego odwagę i zaradność. Dzięki tym cechom udało mu się uratować życie swoje i Nel podczas niebezpiecznej wędrówki po Afryce.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Staś Tarkowski przedstawienie postaci

Staś Tarkowski przedstawienie postaci...

Język polski

W pustyni i w puszczy Napisz wypracowabie na jeden z podobnych tematów : -kim jest Staś Tarkowski (przedstawienie postaci ) -przykłady sytuacji mrożących krew w żyłach wybierz 2 lub 3 sytuację . PROSZĘ DAJE DUŻO PUNKTÓW I NAJ! !

W pustyni i w puszczy Napisz wypracowabie na jeden z podobnych tematów : -kim jest Staś Tarkowski (przedstawienie postaci ) -przykłady sytuacji mrożących krew w żyłach wybierz 2 lub 3 sytuację . PROSZĘ DAJE DUŻO PUNKTÓW I NAJ! !...

Język polski

charakterystyka postaci staś tarkowski 1 przedstawienie postaci 2. wygląd 3. umiejętności zainteresowania 4. cechy charakteru 5.zakończenie ocena postaci w zakończeniu zawżyj odpowiedź na pytanie czy staś może być wzorem do naśladowania?

charakterystyka postaci staś tarkowski 1 przedstawienie postaci 2. wygląd 3. umiejętności zainteresowania 4. cechy charakteru 5.zakończenie ocena postaci w zakończeniu zawżyj odpowiedź na pytanie czy staś może być wzorem do na�...

Język polski

przedstawienie postaci staś tarkowski

przedstawienie postaci staś tarkowski...

Język polski

Charakterystyka Stasia Tarkiwskiego. Książka pt. ( W pustyni i w puszczy ). Prosze o przedstawienie postaci, wygląd zewnętrzny, cechy i przykłady oraz o ocene postaci. Ma to byś w formie notatki np. 1. Przedstawienie postaci -Staś Tarkowski - 14 lat .

Charakterystyka Stasia Tarkiwskiego. Książka pt. ( W pustyni i w puszczy ). Prosze o przedstawienie postaci, wygląd zewnętrzny, cechy i przykłady oraz o ocene postaci. Ma to byś w formie notatki np. 1. Przedstawienie postaci -Staś Tarkowski...