Ile? Wytlumaczcie jak to zrobic

Ile? Wytlumaczcie jak to zrobic
Odpowiedź

Tutaj w przypadku pierwiastka trzeciego stopnia z liczby ujemnej, otrzymasz liczbę ujemną. Problem polega na tym, że jest to ∛-20. Powiedzmy, ze jest to ∛-8 , wtedy szukasz takiej liczby, która podniesiona do potęgi trzeciej da Ci liczbę spod pierwiastka: (-2)³ = -8. W ogóle, to każda liczba ujemna podniesiona do potęgi o wykładniku nieparzystym, da Ci liczbę ujemną. Niestety ∛-20, nie jest liczbą całkowitą. Wobec tego musisz szacować: (-2)³ = -8 ∛-8 =-2 (-3)³ = -27 ∛-27 = -3 Tak więc ∛-20, to liczba z przedziału (-3, -2). Jeżeli do liczby mniejszej od -2, np -2,7 dodasz cztery: -2,7 +4, otrzymasz liczbę w przedziale (1, 2). I właśnie między jedynką, a dwójką (bliżej dwójki) umieść punkt na osi.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Danusia przeszła 0,8 km przez 0,2h. Ile km przeszłaby w czasie 1,3h gdyby poruszała się z taką samą średnią predkoscią? ułoz do tego proporcje. Wytlumaczcie jak zrobic !

Danusia przeszła 0,8 km przez 0,2h. Ile km przeszłaby w czasie 1,3h gdyby poruszała się z taką samą średnią predkoscią? ułoz do tego proporcje. Wytlumaczcie jak zrobic !...

Matematyka

Ile to będzie ? Wytłumaczcie jak to zrobić

Ile to będzie ? Wytłumaczcie jak to zrobić...

Matematyka

ile to jest 2,1(35)?  wytłumaczcie jak to zrobić, prosze

ile to jest 2,1(35)?  wytłumaczcie jak to zrobić, prosze...

Matematyka

Wytłumaczcie jak to zrobić !! Mama nazbierała w środę i czwartek łącznie 18kg jagód, Przy czym w środę zebrała o 2kg jagód więcej niż w czwartek. Ile kilogramów jagód zebrała mama w środę? POMÓŻCIE !!

Wytłumaczcie jak to zrobić !! Mama nazbierała w środę i czwartek łącznie 18kg jagód, Przy czym w środę zebrała o 2kg jagód więcej niż w czwartek. Ile kilogramów jagód zebrała mama w środę? POMÓŻCIE !!...

Matematyka

.Pani ania kupila od pani krysi dzialke o powieszchni 0,05ha.Zapłaciła za nia 14400zł.Ile kosztuje 1mkwadratowy dzialki . Jak to zrobic wytlumaczcie mi prosze ;(

.Pani ania kupila od pani krysi dzialke o powieszchni 0,05ha.Zapłaciła za nia 14400zł.Ile kosztuje 1mkwadratowy dzialki . Jak to zrobic wytlumaczcie mi prosze ;(...