List otwarty

List otwarty

Do kraju tego, do obywateli!
Ludzie, czy nie zastanawialiście się nigdy, co szwankuje w naszym społeczeństwie? Dlaczego w ludziach jest tyle strachu, bólu i cierpienia, tyle wojen, terroryzmu? Czy nie powinniśmy czegoś z tym zrobić?
Po zmroku już nie wychodzicie na ulicę, przecież nie wiadomo na kogo się trafi, swoim dzieciom nie pozwalacie iść dalej niż do końca zasięgu waszego wzroku. Czy strach przed ludźmi nie jest okropny? Nie wiemy czy możemy ufać sąsiadce, sprzedawczyni w sklepie czy sprzątaczce. Powinniśmy to zmienić, przecież w grupie siła, powinniśmy się zjednoczyć, a nie patrzeć na siebie z wrogością i ze strachem. ?Człowiek człowiekowi wilkiem? czy aby na pewno?
Zastanówcie się! Ile razy ktoś was prosił o jedzenie czy pieniądze? To oczywiste, że zdarzają się osoby zbierające na alkohol i nie potrzebujące jedzenia, ale nikt nie wie ile z tych osób, które was zaczepiały czy pukały do waszych drzwi nie było naprawdę głodnych i zdesperowanych. Musimy pomagać sobie jak tylko możemy, przecież sami możemy kiedyś tej pomocy potrzebować i ciekawe jak się poczujemy, gdy ktoś odwróci się do nas placami.
Tolerancja... czy w dzisiejszym świecie to słowo w ogóle istnieje? Czy nie często jest tak, że ważniejszy jest dla nas wygląd osoby, który znacznie różni się od naszego czy od przyjętych norm niż to jaki jest w środku dany człowiek. Przecież religia, kolor skóry, styl ubierania się tak naprawdę nie jest ważny, ważne jest to jacy jesteśmy dla siebie i dla innych.
Przezwyciężymy całe zło świata jeśli tylko będziemy sobie pomagać i współpracować. Naprawianie światowych problemów powinniśmy zacząć od siebie, naszego środowiska i społeczeństwa. Pamiętajcie o tym!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

wyjaśnij w 4 zdaniach co to jest : list polecony, list oficjalny , list otwarty , list prywatny daję naj.

wyjaśnij w 4 zdaniach co to jest : list polecony, list oficjalny , list otwarty , list prywatny daję naj....

Język polski

Hej musze dzis na polski napisac list ale tego nie umiem temat to napisz list otwarty navtemat wandalizmu do spolecznosci szkolnej

Hej musze dzis na polski napisac list ale tego nie umiem temat to napisz list otwarty navtemat wandalizmu do spolecznosci szkolnej...

Język polski

Czy list otwarty to to samo jak list oficjalny ??????????????????????????????????????????? :):P:):P:):P:):P:):P

Czy list otwarty to to samo jak list oficjalny ??????????????????????????????????????????? :):P:):P:):P:):P:):P...

Język polski

List otwarty do MEN-w sprawie mundurków

Szanowny Panie Ministrze!

Z ostatnich badań przeprowadzonych w naszej szkole wynika, że 58% uczniów jest za wprowadzeniem obowiązkowych mundurków w szkołach.
W związku z tym pragniemy skierować do Pana, Panie Ministrze ten list ...

Język polski

List otwarty do radnych miasta z prośbą o nowe tereny rekreacyjne.

Bielsko – Biała, 26.04.2004
Radni
Miasta Bielska- Białej

List otwarty.


W imieniu mieszkańców Bielska- Białej zwracam się z prośbą o wygospodarowanie nowych terenów rekreacyjnych nad Białką w okolicach ...