Zemsta - bohaterowie

1. Maciej Raptusiewicz (Cześnik) - Jest to stryj Klary, którą wychowuje. To właśnie do niej należy zamek. Cześnik sam nie jest zamożny, lecz za takiego się podaje. Pochodzi z dość starej i szlacheckiej rodziny. Nie jest on wykształcony, a jego ulubione powiedzonko to "Mocium panie'. Raptusiewicz nie był przykładem zdrowia. Jego nazwisko w pewnym sensie odzwierciedla jego zachowanie. Zazwyczaj był on skory do kłótni i bójek. Miał on też duże poczucie humoru. Słowa mężczyzny „Wszak, gdy wstąpił w progi moje, włos mu z głowy spaść nie może” świadczą o tym, że był on bardzo gościnny. Cześnik był dość nieśmiały w stosunku do kobiet, dlatego to Papkin musiał załatwić za niego sprawę z Podstoliną.

2. Rejent Milczek - W przeciwieństwie do Raptusiewicza był on cichy i spokojny, a przynajmniej na takiego wygląda. Jest on wdowcem, a do tego bogatym. Wychowuje swego syna Wacława. Jest dość szczupły, a także niski. Nie działa radykalnie, woli najpierw przemyśleć sprawę niż od razu atakować. Mężczyzna także ma swoje ulubione powiedzonko: "Niech się dziej wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba". Jest skryty w sobie i opanowany. Lubi intrygi, a wskazuje na to przykładowo to, że chce ożenić Wacława z kobietą, której on wcale nie kocha. Tylko po to, by zrobić na złość Cześnikowi. Rejent jest pamiętliwy, gdyż pamięta prawie wszystkie kłótnie z sąsiadem. Ma on duży majątek, a i tak robi absolutnie wszystko, aby był większy. Jest po prostu pazerny.

3. Józef Papkin - Ubierał się zazwyczaj w krótkie spodnie, okrągłe buty oraz tupet. Ze sobą nosił także kilka pistoletów i szabli. Był on szczupłym mężczyzną średniego wzrostu oraz z podkręconym wąsikiem. Był on wielkim gadułom, czasem mówił tak szybko, że nie zdawał sobie sprawy co powiedział. Bardzo lubił wino i kochaj jeść. Często zmyślał i koloryzował historie gdzie był i co robił. Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać jest to człowiek inteligentny. Bardzo podobała się mu Klara. Był również strachliwy i tchórzliwy co świadczy o tym, że przy murze bał się walczyć.

4. Wacław Milczek - Był synem Rejenta. Zakochał się w Klarze wiedząc, że jego ojciec będzie z tego powodu wściekły spotykał się z nią w tajemnicy. Wykształcenie zdobył w Warszawie. Gdy ojciec kazał mu ożenić się z Podstoliną nie zgodził się, gdyż kochał Klarę i do samego końca miał nadzieje, że będą razem. Kochankowie dopięli swego i pogodzili obie rodziny.

5. Klara Raptusiewiczówna - Była bardzo młoda, miała bardzo duży majątek. Była bardzo ładna i inteligentna. Nie przyjęła oświadczyn ze strony Papkina, gdyż zakochała się w Wacławie. Jest bardzo miła i dobroduszna, a świadczy o tym to, że postanowiła zapłacić sto tysięcy Postolinie, choć zrobić to miał Rejent.

6. Hanna Czepiersińska (Podstolina) - Jest ona krewną Klary. Miała trzech mężów, a teraz jest wdową. Z początku miała zamiar wyjść za Cześnika, lecz gdy Rejent zaproponował jej ślub z jej synem Wacławem zgodziła się. Jest ona materialistką i myśli tylko i wyłącznie o sobie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Uzupełnij informacje o świecie przedstawionym w dramacie Aleksandra Fredry "Zemsta": - bohaterowie główni - bohaterowie drugoplanowi - miejsce zdarzeń - najważniejsze wydarzenia Z góry dziękuje :)

Uzupełnij informacje o świecie przedstawionym w dramacie Aleksandra Fredry "Zemsta": - bohaterowie główni - bohaterowie drugoplanowi - miejsce zdarzeń - najważniejsze wydarzenia Z góry dziękuje :)...

Język polski

Siemka. Potrzebuje paru informacji na temat lektury pt "zemsta".  -bohaterowie -gatunek literacki -fragment przedstawienia teatralnego, w którym jest podany list Z góry dziękuję :) PS. Nie rozpisujcie się bardzo ponieważ mam z tego zrobić prezentację :D

Siemka. Potrzebuje paru informacji na temat lektury pt "zemsta".  -bohaterowie -gatunek literacki -fragment przedstawienia teatralnego, w którym jest podany list Z góry dziękuję :) PS. Nie rozpisujcie się bardzo ponieważ mam z tego zrobić p...

Język polski

interesuje mnie wszysto o ksiayzce zemsta = bohaterowie stresycyenie plan wzdaryen i takie tam plis

interesuje mnie wszysto o ksiayzce zemsta = bohaterowie stresycyenie plan wzdaryen i takie tam plis...

Język polski

Uzupełnij tabele Akta sądowe: bohaterowie- czas wydzarzeć- mjesce wydarzeń wydarzenia-spór finał-   ZEMSTA: bohaterowie- czas wydzarzeć- mjesce wydarzeń wydarzenia-spór finał-     Błagam szybko to bardzo pilne pls    

Uzupełnij tabele Akta sądowe: bohaterowie- czas wydzarzeć- mjesce wydarzeń wydarzenia-spór finał-   ZEMSTA: bohaterowie- czas wydzarzeć- mjesce wydarzeń wydarzenia-spór finał-     Błagam szybko to bardzo pilne pls    ...

Język polski

"Zemsta" opracowanie.

Dlaczego śmieszą mnie bohaterowie \"Zemsty\" A. Fredry?

Gdyby dokonać najkrótszego streszczenia \"Zemsty\", składającego się tylko z wykazu wad i przywar, jakimi obarczeni są bohaterowie utworu, można by odnieś...