Charakterystyka Maćka Ogorzałka.

Maciej Ogorzałka jest jednym z głównych bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz „Opium w rosole”. Ten osiemnastoletni młodzieniec jest najmłodszym z członków swej rodziny, ma dwie siostry oraz starszego brata Piotra.

Maciek jest zgrabnym blondynem o ładnych oczach, czarnych brwiach, orlim nosie i ujmującym uśmiechu. Zawsze ma bardzo czerwone uszy, gdyż nie nosi czapki. Przeważnie ma ubrany granatowy skafander, ale też często pożycza ubrania od Piotra.
Odznacza go powaga i godność, porusza się pewnie, lecz lekko kołysząc na boki. Cechuje go przyjacielskość, świadczy o tym pomoc Kresce w nauce. Jest też uczynny, dba o swoich gości. Jest skromny, nie wstydzi się przed kolegami swojego mieszkania, umie sobie radzić w życiu.
Maciek miał też wielką przygodę miłosną, lecz dopiero po pewnym czasie potrafił odnaleźć się w swoich uczuciach. Myślał wciąż o Matyldzie, którą przez przypadek poznał. Był naiwny, myśląc, że jest „zakochany z wzajemnością”. Nie dotrzegał, że ona nim pogardza, obgadując go w tramwaju tymi słowami: „Na nic innego go nie stać. Biedota! Gdybyś widziała jego mieszkanie. Zupełne dno. Całować nie umie, cały skompleksiały, ale ja go tylko chwalę i zaraz mam efekty. Biedaczek je mi z ręki”. Później był gotów jej to przebaczyć, lecz na szczęście zdążył się opamiętać. Dopiero Piotr dal mu do zrozumienia, jaki jest „ślepy” w miłości słowami: „Moim zdaniem, Kreska miała dla ciebie dużo czułości. Widziałem jak na ciebie patrzy.” Wtedy Maciek zorientował się, że tak naprawdę cały czas kochał Kreskę. On sam był zdziwiony, że wcześniej tego nie dostrzegł, taka wspaniała dziewczyna żyła wciąż obok niego, a on szukał miłości u innej.
Maciek jest bardzo lubiany wśród ludzi. Jego koledzy czują się bardzo dobrze u niego w domu, tam właśnie się kierują, gdy nie wiedzą gdzie się uczyć. Sąsiedzi też mają o nidobre zdanie.

Bardzo polubiłam Maćka. Podoba mi się u niego skromność i to, że potrafi kochać. Mogłam się też pośmiać z jegozagmatwanych spraw sercowych, z tego jak później próbowal zdobyć Kreskę. Ujmuje mnie też jego zazdrość. Z tych właśnie powodów chciałabym się zaprzyjaźnić z Maćkiem.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Maćka Ogorzałka "Opium w rosole".

W powieści Małgorzaty Musierowicz ,,Opium w rosole" spotykamy się z całym mnóstwem różnego typu bohaterów. Autorka książek dla młodzieży jak zawsze doskonale wczuwa się w psychikę młodych ludzi. Tworzy postacie barwne, ciekawe, a...

Język polski

Charakterystyka Maćka Ogorzałka "Opium w rosole".

Maciej Ogorzałka jest jednym z głównych bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz Opium w rosole. Ten osiemnastoletni młodzieniec jest najmłodszym z członków swej rodziny, ma dwie siostry oraz starszego brata Piotra.Maciek jest zgrabnym bl...

Język polski

Charakterystyka Maćka Ogorzałki "Opium w rosole".

Maciek Ogorzałka to główny bohater powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole". Mieszkał ze starszym bratem Piotrem. Był przyjacielem "Kreski". Pomagał jej w matematyce.
Maciek był wysokim, szczupłym blond...

Język polski

Charakterystyka Maćka Ogorzałki

Maciej Ogorzałka jest jednym z głównych bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole". Ten osiemnastoletni młodzieniec jest najmłodszym z członków swej rodziny, ma dwie siostry oraz starszego brata Piotra.

M...

Język polski

Maciek Ogorzałka - charakterystyka bohatera "Opium w rosole" M. Musierowicz.

Maciej Ogorzałka jest jednym z głównych bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz „Opium w rosole”. Ten osiemnastoletni młodzieniec jest najmłodszym z członków swej rodziny, ma dwie siostry oraz starszego brata Piotra.
Maciek jest...