Charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki Szatan z siódmej klasy

Bohaterem książki pt. "Szatan z siódmej klasy", był Adam Cisowski. Miał 17 lat. Uczęszczał do siódmej klasy gimnazjum w Warszawie. Jego ojciec był lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem i 4 rodzeństwa chłopca.

Adaś był dobrze zbudowany, wysoki, dlatego wyglądał na silnego. Jego włosy było w całkowitym nieładzie, a oczy duże i jasne o przenikliwym spojrzeniu.

Bohater był sprytny. Rozwiązał tajemnicę drzwi, a także odkrył metodę odpytywania profesora Gąsowskiego i osobę, która zjadła lody. Wobec profesora wziął winę na siebie, był więc odważny. Adam to spostrzegawczy chłopiec, o czym świadczy to, że znalazł nitkę w księdze rachunkowej.

Chłopiec był bardzo mądry, potrafił przetłumaczyć list napisany w języku francuskim. Umiał przewidywać niektóre sytuacje. To skłoniło go, do zakopania skrzyni ze "skarbem". Adam był koleżeński wobec rówieśników, gdyż nie wydał Stasia, że ukradł pióro koledze. Zawsze był gotowy i chętny do pomocy. Miał bardzo dobre serce, o czym świadczy to, że oddał Francuzowi swoje przykrycie. Adaś był dobrze wychowany i taktowny.

Uważam chłopca za bardzo pozytywnego bohatera, strasznie go polubiłam. Mimo że nazywano go szatanem, miał dużo zalet. Bardzo chciałabym go poznać i odkryć z nim jakąś zagadkę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki Szatan z siódmej klasy

Charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki Szatan z siódmej klasy...

Język polski

charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki "Szatan z siódmej klasy" na jutro!!! proszę o szybką odpowiedź :)

charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki "Szatan z siódmej klasy" na jutro!!! proszę o szybką odpowiedź :)...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z książki "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt."Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - Przez profesora Gąsowskiego nazwany szatanem. Ukończył siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum . Ma...

Język polski

charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki pt. "Szatan z siódmej klasy,, potrzebuje na teraz proszę opisać dokładnie

charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki pt. "Szatan z siódmej klasy,, potrzebuje na teraz proszę opisać dokładnie...

Język polski

Charakterystyka Adasia Cisowskiego głównego bohatera książki "Szatan z siódmej klasy"

Charakterystyka Adasia Cisowskiego głównego bohatera książki "Szatan z siódmej klasy"...