Charakterystyka Pana Kleksa

Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.

Pan Kleks jest średniego wzrostu, ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby, czy chudy, po prostu cały tonie w swoim ubraniu. Nosi szerokie spodnie, które przypominają balon, aksamitną cytrynową kamizelkę zapinaną na szklane guziki, wysoki kołnierz i kokardkę. Charakterystyczną cechą Pana Kleksa jest pracowitość, ponieważ on cały czas cos robi, jest w ruchu.

Cechuje go również prawdomówność, ponieważ Ambroży nigdy nie kłamie oraz troskliwość, ponieważ Pan Kleks troszczy się o wszystkich, a najbardziej o swoich uczniów. Pan Kleks posiada również dużo niezwykłych umiejętności. Są to: latanie, czarowanie, ożywianie lalek, odczytywanie snów swoich uczniów, stawanie się niewidzialnym.

Myślę, że Pan kleks jest moim dobrze ulubionym bohaterem, ponieważ jest najlepszy na świecie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz Charakterystyka Pana kleksa na poziomie 4 klasy, tylko żeby nie było długie...

Napisz Charakterystyka Pana kleksa na poziomie 4 klasy, tylko żeby nie było długie......

Język polski

charakterystyka Pana kleksa

charakterystyka Pana kleksa...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A”. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów. Jest on...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.

Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie” w swoim ubraniu. Ubiera się w luźne rzec...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Pan Kleks to postać fantastyczna. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy. Ma zwichrzoną brodę, która barwą przypomina czarną smołę.

Oczy pana Kleksa są, niewielkie, przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę....