Charakterystyka Pana Kleksa

Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.

Pan Kleks jest średniego wzrostu, ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby, czy chudy, po prostu cały tonie w swoim ubraniu. Nosi szerokie spodnie, które przypominają balon, aksamitną cytrynową kamizelkę zapinaną na szklane guziki, wysoki kołnierz i kokardkę. Charakterystyczną cechą Pana Kleksa jest pracowitość, ponieważ on cały czas cos robi, jest w ruchu.

Cechuje go również prawdomówność, ponieważ Ambroży nigdy nie kłamie oraz troskliwość, ponieważ Pan Kleks troszczy się o wszystkich, a najbardziej o swoich uczniów. Pan Kleks posiada również dużo niezwykłych umiejętności. Są to: latanie, czarowanie, ożywianie lalek, odczytywanie snów swoich uczniów, stawanie się niewidzialnym.

Myślę, że Pan kleks jest moim dobrze ulubionym bohaterem, ponieważ jest najlepszy na świecie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Akademia Pana lektura Przygotuj cytaty do charakterystyka Pana Kleksa. daję naj

Akademia Pana lektura Przygotuj cytaty do charakterystyka Pana Kleksa. daję naj...

Język polski

Napisz Charakterystyka Pana kleksa na poziomie 4 klasy, tylko żeby nie było długie...

Napisz Charakterystyka Pana kleksa na poziomie 4 klasy, tylko żeby nie było długie......

Język polski

charakterystyka Pana kleksa

charakterystyka Pana kleksa...

Język polski

charakterystyka pana kleksa

charakterystyka pana kleksa...

Język polski

charakterystyka pana kleksa :) pomocy!!!!!!

charakterystyka pana kleksa :) pomocy!!!!!!...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa Pilnie proszę o pomoc! 

Charakterystyka Pana Kleksa Pilnie proszę o pomoc! ...