charakterystyka Pana kleksa

charakterystyka Pana kleksa
Odpowiedź
paulinka1Posh

Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna. - przedstawiasz gościa Pan Kleks jest bardzo pogodnym i miłym człowiekiem. Nie martwi się nigdy za wiele, bo zawsze potrafi rozwiązać trudne sprawy. Chociaż lubi czasem zachowywać się jak małe dziecko, to jest to człowiek poważny i godny zaufania.Ambroży Kleks ma wiele talentów. Potrafi czytać w cudzych myślach i sam lewitować w powietrzu. Umie też zmieniać wielkość różnych rzeczy w dowolny, wymyślony przez siebie sposób.Według mnie ten człowiek jest bardzo szczęśliwy. To marzyciel, który potrafi robić tylko dobre rzeczy i nikomu nigdy nie życzy źle. Gdyby miał większe możliwości działania, to wszystkich złych ludzi mógłby zmienić w dobrych. Wtedy poprawiłaby się sytuacja na całym świecie. Podziękował .. ;D

weronika16

Pan Kleks Ma Dłudą Brode Bordowy Surdut Z Wysokim Kołnierzykiem. Na Głowie Ma Kolorową Czupryne Oraz Aksamitną Cytrynową Kamizelke  Ma Bardzo Szerokie Szesnastokieszonkowe Spodnie Nos Zajmuje Większość Twarzy , A Na Nosie Ma Srebne Pinokle liczę na naj.;)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz Charakterystyka Pana kleksa na poziomie 4 klasy, tylko żeby nie było długie...

Napisz Charakterystyka Pana kleksa na poziomie 4 klasy, tylko żeby nie było długie......

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A”. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów. Jest on...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.

Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie” w swoim ubraniu. Ubiera się w luźne rzec...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.

Pan Kleks jest średniego wzrostu, ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby, czy chudy, po prostu cały tonie w swoim ubraniu. Nosi szerokie spodnie...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Pan Kleks to postać fantastyczna. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy. Ma zwichrzoną brodę, która barwą przypomina czarną smołę.

Oczy pana Kleksa są, niewielkie, przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę....