Streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze.

mit o Dedalu i Ikarze - Dedal i Ikar to bohaterowie jednego z najbardziej znanych mitów greckich. Ikar był synem Dedala - wszechstronnego artysty, architekta, rzeźbiarza oraz wynalazcy skomplikowanych mechanizmów. Pracował u króla Minosa na Krecie. Dedal bardzo tęsknił za rodzinnym miastem. Minos wiedząc o tym zakazał mu opuszczać Kretę. Wtedy pomysłowy Dedal sporządził dla siebie i swego syna Ikara skrzydła z piór, które za pomocą wosku przymocował do ramion. Przed podróżą ojciec ostrzegł syna, aby nie leciał zbyt nisko, gdyż pióra na siąknęłyby wtedy wilgocią co spowodowałoby zbyt duży ciężar na lot, ani zbyt wysoko dlatego, iż wosk mógłby się roztopić w promieniach słonecznych. Po ostrzeżeniach ojca obaj wzbili się w powietrze. Ikar jednak pełen dumy nie usłuchał dobrych rad i wznosząc się coraz wyżej tak bardzo zbliżył się do słońca, że wosk stopił się i śmiałek runął na ziemie. Na pamiątkę tego wydarzenia miejsce, gdzie nastąpił upadek Ikara zwie się Ikarią, a morze wokół niej Ikaryjskim.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze. Streszczenie nie może być z internetu i powinno zawierać co najmniej jedną stronę zeszytową. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Napisz streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze. Streszczenie nie może być z internetu i powinno zawierać co najmniej jedną stronę zeszytową. Z góry dziękuję za odpowiedź....

Język polski

Napisać streszczenie mitu o Dedalu I Ikarze. Zad.1 Wymień postacie, które wystąpiły w micie. Wyjaśnij, kim były. Zad.2 Które miejsca oraz zdarzenia opisane w micie są realistyczne? Odszukaj te miejsca na mapie Europy. Zad.3 Jakie umiejętniści

Napisać streszczenie mitu o Dedalu I Ikarze. Zad.1 Wymień postacie, które wystąpiły w micie. Wyjaśnij, kim były. Zad.2 Które miejsca oraz zdarzenia opisane w micie są realistyczne? Odszukaj te miejsca na mapie Europy. Zad.3 Jaki...

Język polski

NAPISZ streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze według planu! PLAN: 1-Wynalazki Dedala. 2-Spokojne życie Dedala i Ikara na Krecie. 3-Tęsknota za Atenami. 4-Budowa labiryntu dla Minotaura. 5-Brak zgody Minosa na opuszczenie Krety przez Dedala. 6-PLAN uc

NAPISZ streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze według planu! PLAN: 1-Wynalazki Dedala. 2-Spokojne życie Dedala i Ikara na Krecie. 3-Tęsknota za Atenami. 4-Budowa labiryntu dla Minotaura. 5-Brak zgody Minosa na opuszczenie Krety przez Dedala. ...

Język polski

Napisz streszczenie mitu o dedalu i ikarze

Napisz streszczenie mitu o dedalu i ikarze...

Język polski

Proszę was bardzo o pomoc 'Napisz streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze' była bym wdzięczna za napisanie tego!!!!

Proszę was bardzo o pomoc 'Napisz streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze' była bym wdzięczna za napisanie tego!!!!...

Język polski

musze naśrode napisać streszczenie mitu o dedalu i ikarze pliiiiiiiiska pomóżcie

musze naśrode napisać streszczenie mitu o dedalu i ikarze pliiiiiiiiska pomóżcie...