Polityka ustępstw państw Europy Zachodniej wobec poczynań Hitlera.

Państwami Europy Zachodniej, które miały bezpośredni wpływ na Ligę Narodów i wydarzenia w Europie była Francja i Wielka Brytania. To przede wszystkim te panstwa zobowiązane były czuwać nad przestrzeganiem postanowień traktatu wersalskiego. Okrzyknięte najsilniejszymi mocarstwami Europy był strażnikami pokoju .

Do przejęcia przez Hitlera władzy w Niemczech, Francja i Wielka Brytania bez większych zarzutów wypełniały swoje obowiązki wobec kontynentu. Jednak kiedy naziści zaczęli wysuwać pierwsze wymagania, zaczęły rodzić się kwestie sporne.

Europa panicznie bała się wojny, ponieważ pamiętała jak krwawo odbija się to na wszystkich narodach. Takie usposobienie pozwalało Niemcom na coraz więcej, co w późniejszym czasie zrujnowało postanowienia traktatu z Wersalu. Najpierw Wielka Brytania pozwoliła na stworzenie w Rzeszy Luftwaffe i Wehrmachtu, pod warunkiem, że nowa marynarka wojenna nie będzie większa niż 45% tonażu floty brytyjskiej. Później Niemcy bezkarnie remilitaryzowały Nadrenię i połączyły się z Austrią na co nie zareagowała Francja. Konferencja w Monachium była ogólną porażką Brytyjczyków i Francuzów. Przez poparcie dla działań nazistów, świat mógł zapomnieć o postulatach wersalskich i zacząć przygotowywać się do wojny.

Dodaj swoją odpowiedź
Historia

Pierwsza wojna światowa.

Pierwsza wojna światowa była okresem ogromnych strat gospodarczych oraz złamania wszystkich reguł moralnych, na których do tej pory opierały się społeczeństwa Europejskie.. Jaką politykę zagraniczną prowadziły w takiej sytuacji mocarstw...

Historia

II wojna światowa – układ Ribbentrop – Mołotow, wysiłek zbrojny

II wojna światowa była początkiem upadku III rzeszy niemieckiej, a także końcem nazizmu i faszyzmu w europie i na świecie.
Adolf Hitler od początku swojej kariery zmierzał do wojny. Celem frera było zdobycie przestrzeni życiowej dla na...