Proszę o pomoc z historii! 1 Co to jest Collegium Nobilium i jakie nowe przedmioty się tam pojawiły? 2 Co to jest Operalnia? 3 Gdzie powstała pierwsza biblioteka publiczna i kto ją stworzył? 4 Kto stworzył Szkołę Rycerską i na czym ona polegała? 5 Dlaczego powstała Komisja Edukacji Narodowej? 6 Czym zajmowało się Towarzystwo Do Ksiąg Elementarnych? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)

Cześć, niestety nie znam odpowiedzi na wszystkie twoje pytania ale mogę Ci powiedzieć ile wiem o Collegium Nobilium. A więc : Collegium Nobilium założył Stanisław Konarski w Warszawie. Była to szkoła przeznaczona na dzieci bogatej szlachty. Uczyła się tam przyszła elita kraju. Konarski wiedział, że należy wychować świadomych i mądrych obywateli, którzy będą decydować o losach kraju. Pozdrawiam :-)

Język angielski