Przygody Tomka Sawyera- Streszczenie Rozdział I

Rozdział I- Tomek bawi się, walczy i zmyka.

Tego dnia Tomek poszedł na wagary. Podczas kolacji ciotka Polly zadawała mu podstępne pytania, aby złapać chłopca na kłamstwie i wydobyć z niego kompromitujące wyznanie. Jej zabiegi spełzłyby na niczym, gdyby nie Sid, przyrodni brat Tomka. Zauważył on, iż kołnierzyk Tomka przyszyty jest czarną nitką, a tymczasem ciotka szyła ją białą. Wówczas Tomek, nie czekając na dalszy ciąg wydarzeń, pogroził bratu i wybiegł z domu. Był letni wieczór. Nową namiętnością Tomka był oryginalny sposób gwizdania. Szedł teraz i gwizdał, gdy nagle zauważył obcego, porządnie i czysto ubranego chłopca. Chłopcy stanęli naprzeciw siebie i zaczęli się przezywać, a potem bić. Po chwili Tomek siedział okrakiem na nieprzyjacielu, dopóki ten nie wykrztusi słowa dosyć. Było bardzo późno. Ciotka, widząc jego poszarpane ubranie, postanowiła ukarać go ciężką pracą w dniu wolnym od nauki, czyli w sobotę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Streszczenie "Przygody Tomka Sawyera'.

Rozdział 1.
Tomek był sierotą, razem za swoim przyrodnim bratem Sidem mieszkał u ciotki Polly. Przysparzał spokojnej, prostolinijnej kobiecie wielu zmartwień, ciągle coś psocił. Pewnego razu spotkał w swoim miasteczku, Saint Petersburg...

Język polski

Mark Twain "Przygody Tomka Sawyera" streszczenie

Streszczenie


Rozdział 1.
Tomek był sierotą, razem za swoim przyrodnim bratem Sidem mieszkał u ciotki Polly. Przysparzał spokojnej, prostolinijnej kobiecie wielu zmartwień, ciągle coś psocił. Pewnego razu spotkał w swoim m...

Język polski

M. Twain "Przygody Tomka Sawyera"

Mark Twain

„Przygody Tomka Sawyera”

Streszczenie.
Rozdział 1.
Tomek był sierotą, razem za swoim przyrodnim bratem Sidem mieszkał u ciotki Polly. Przysparzał spokojnej, prostolinijnej kobiecie wielu zmartwień, cią...

Język polski

"Przygody Tomka Sawyera" streszczenie.

Mark Twain

„Przygody Tomka Sawyera”

I. Streszczenie.
Rozdział 1.
Tomek był sierotą, razem za swoim przyrodnim bratem Sidem mieszkał u ciotki Polly. Przysparzał spokojnej, prostolinijnej kobiecie wielu zmartwień, c...

Język polski

Prosze streszczenie książka pt. ,,przygody tomka sawyera"rozdział 30. Prosze na dzisiaj.

Prosze streszczenie książka pt. ,,przygody tomka sawyera"rozdział 30. Prosze na dzisiaj....