Charakterystyka Chilona "Quo vadis"

Jest bohaterem drugoplanowym, filozofem i pochodzi z Mezembrii. Jego wygląd nie przysparzał mu przyjaciół. Z wypowiedzi Eunice dowiadujemy się, że jest lekarzem, wróżbitą i mędrcem. On sam o sobie mówi, że jest filozofem , który należy do szkoły cynickiej, stoickiej i perypatyckiej. Mówi, że posiada na swoim koncie wiele zasług, ale nie jest to doceniane przez ludzi. Z wypowiedzi Chilona dowiadujemy się także, że jest sierotą. Jeśli chodzi o religię, jest to człowiek niewierzący w pełni w bogów.Jak sam powiedział: "wierzy tylko w to, w co mu wierzyć potrzeba". Chilon był człowiekiem tchórzliwym, zakłamanym, inteligentnym. Bardzo pragnął zwiększyć swój dobytek, dlatego starał się wyłudzić jak najwięcej pieniędzy od Winicjusza. Jego największym grzechem było posądzenie chrześcijan o podpalenie Rzymu. Chilon zrozumiał swoje winy i dopiero, gdy zobaczył Glaukusa na krzyżu i ten przebaczył mu po raz kolejny. Stał się chrześcijaninem przyjmując chrzest z rąk św. Pawła i został stracony w mękach. Przed tym jednak wykrzyczał, że to Neron spalił Rzym, czym zaszokował zgromadzoną publiczność.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Quo Vadis

Yo kosiak ... nie znalazlem porownania filmu z ksiazka a pewno by się przydalo, jest tu kilka charakterystyk, streszczen i recanzji no i jakas problematyka. Mam nadzieje ze ci to cos pomoze.

Charakterystyka Nerona

Neron piastował...

Język polski

Henryk Sienkiewicz Quo Vadis - opracowanie lektury.

"Quo Vadis" - opracowanie. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń

Autor: Henryk Sienkiewicz – prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846–1916. był ...

Język polski

Czy wierzysz w przemianę Chilona Chilonidesa? (Quo vadis) Prosze nie wklejajcie jakis tekstow z neta typu charakterystyka Chilona. Napiszcie albo znajdzcie bo ja nie moge znalezc. pliis

Czy wierzysz w przemianę Chilona Chilonidesa? (Quo vadis) Prosze nie wklejajcie jakis tekstow z neta typu charakterystyka Chilona. Napiszcie albo znajdzcie bo ja nie moge znalezc. pliis...

Język polski

Charakterystyka Chilona Chilonidesa "Quo Vadis".

Charakterystyka Chilona Chilonidesa

Chilon Chilonides był według mnie najbarwniejszą postacią z książki Henryka Sienkiewicza pt. Quo vadis. Był grekiem urodzonym w Mezambrii nad Pontem Euxynem. Przywędrował do Rzymu 'za chlebem' z...

Język polski

charakterystyka chilona chilonidesa quo vadis kto zrobi dostanie Naj

charakterystyka chilona chilonidesa quo vadis kto zrobi dostanie Naj...