Charakterystyka Adama Cisowskiego

Adam jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy". Ma siedemnaście lat i uczy się w warszawskim gimnazjum. Posiada czworo niesfornego rodzeństwa.
Adam to silny, dobrze zbudowany oraz nieco pulchny młodzieniec. Został obdarzony śmiałym i przenikliwym spojrzeniem. Odznacza się rozmierzwiona czupryną , o czym świadczy cytat : "był to nieforemny chłopak, nieco pękaty z rozmierzwioną czupryną".
Tytułowy "szatan" odznacza się bystrością oraz bogato rozwiniętą wyobraźnią. Potwierdza to wypowiedż narratora : "ponieważ trudna ta operacja wymaga czasu i osobliwych narzędzi, których nie było pod ręką, więc bystry młodzian, odkrywający potężne tajemnice, nie okazał zbytniego przerażenia". Jego jasne, precyzyjne myslenie i duza wiedza z różnych dziedzin sprawia , że potrafi wybrnąć z kłopotów.
"Nie, panie profesorze.Ani dotąd nikt nie kpił , ani ja bym się nie ważył. Pan profesor może nawet o tym nie wie, że kochamy pana profesora uczciwie i serdecznie" Jak wynika z powyższego fragmentu chłopiec potrafi okazywać uczucia w stosunku do przyjaciół. Adaś był niekonfliktowy, przyjazny i serdeczny.
"To tylko, panie profesorze,że ja jestem winien wszystkiemu". Zachowanie bohatera świadczy o jego szczerości oraz umiejetności przyznawania się do błędów. Adama cechowała dobroć serca. Nie wymigiwał się od pomagania innym, ale chętnie to czynił. Był pracowity i nie zrażał się trudnościami w dążeniu do celów. Szczerze kochał rodziców
Kornel Makuszyński wyposażył swojego bohatera w cechy, które uznał za najbardziej przydatne w życiu i najlepsze. Adaś cisowski może być wzorem dla innych. Imponuje zarówno inteligencją i dobrym sercem.. Wpadanie w pułapki oraz odczuwanie strachu sprawiają, że jest ludzki

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z lektury "Szatan z siódmej klasy" i charakterystyka matematyka i historyka.Proszę pomocy!!MAM TO NA WTOREK BŁAGAM!!!

Charakterystyka Adama Cisowskiego z lektury "Szatan z siódmej klasy" i charakterystyka matematyka i historyka.Proszę pomocy!!MAM TO NA WTOREK BŁAGAM!!!...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z Szatan z siódmej klasy w punktach (wygląd postaci , cechy charakteru , zainteresowania , przedstawienie postaci , własna ocena postaci PROSZĘ  DAJE NAJJJJ

Charakterystyka Adama Cisowskiego z Szatan z siódmej klasy w punktach (wygląd postaci , cechy charakteru , zainteresowania , przedstawienie postaci , własna ocena postaci PROSZĘ  DAJE NAJJJJ...

Język polski

Proszę o bardzo krótką (max 5 zdań) charakterystyka Adama Cisowskiego. Z góry dziękuję, daje naj.

Proszę o bardzo krótką (max 5 zdań) charakterystyka Adama Cisowskiego. Z góry dziękuję, daje naj....

Język polski

charakterystyka Adama cisowskiego Proszę o pomoc!! Daje naj !! Nie kopiować !! 5 akapitów!!

charakterystyka Adama cisowskiego Proszę o pomoc!! Daje naj !! Nie kopiować !! 5 akapitów!!...

Język polski

charakterystyka Adama Cisowskiego

charakterystyka Adama Cisowskiego...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego - bohatera powieści "Szatan z siódmej klasy"

Charakterystyka Adama Cisowskiego - bohatera powieści "Szatan z siódmej klasy"...