Nauczyciel, którego podziwiam (charakterystyka postaci)

Bohaterką mojej charakterystyki jest nauczycielka od polskiego .... ....,która wywarła na mnie wielkie wrażenie.Uczy mnie języka ojczystego ,już trzeci rok.
Jest to kobieta średniego wzrostu z kręconymi blond włosami zmierzwionymi nad czołem. Jej twarz jest łagodna, na której zawsze gości szczery uśmiech. Z usposobienia człowiek miły, uprzejmy,łagodny - rzadko da się panią ... wyprowadzić z równowagi.
Naucza z prawdziwą pasją, na jej lekcjach zawsze panuje spokój. Potrafi sprawić,że lekcja jest interesująca poprzez barwny język jakim się posługuje. Swoją pracę wykonuje rzetelnie, pragnie abyśmy zaczęli samodzielnie myśleć i rozwijać się, a nie uczyć regułek na pamięć. często zdarza się, że nie wpisuje uwag,ani negatywnych ocen osobom którym się to należy. Uważa bowiem, że to nie daje efektów i zamiast tego cierpliwie tłumaczy, abyśmy poważnie zaczęli myśleć o swojej przyszłości. Zawsze powtarza "w życiu należy być wymagającym i kochającym".
Na pewno "pani od polskiego" jest postacią godną naśladowania, która obudziłaby sympatię w każdym z nas. Moi rówieśnicy mogą tylko pozazdrościć takiego nauczyciela pełnego energii i optymizmu. Szkoda,że nie wszyscy uczniowie mogą mieć takiego mentora.

Dodaj swoją odpowiedź
Pedagogika

Szkoła a edukacja patriotyczna

Aleksander Kamiński napisał: ?To książka o ludziach, którzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć?- charakterystyka zbiorowa pokolenia Kolumbów

Patriotyzm to szacunek i umiłowanie ojczyzny, gotowość do poświęcenia się dla...