"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu." - Mały Książę.

W dzisiejszych czasach mało jest dobra na świecie. Ludzie powinni bardziej cieszyć się z chwil spędzonych w towarzystwie rodziny i przyjaciół, niż z dóbr materialnych.
Zgadzam się z tym co powiedział lis, a mianowicie "dobre widzi się tylko sercem, najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu"
Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę niech będzie to, że ludzie spostrzegają innych po wyglądzie, chociaż ich nie znają. Jeśli spojrzymy sercem na drugą osobę zobaczymy co skrywa i co w niej dobre. Dzięki takiemu spoglądaniu na świat jesteśmy w stanie dostrzec piękno otaczającej nas rzeczywistości. Możemy zdobyć prawdziwych przyjaciół, którzy zawsze będą nas wspierać i pomagać w trudnych chwilach. Łatwiej nam wtedy również odnaleźć się w niesprzyjających sytuacjach życiowych, gdyż wiemy, że możemy na kogoś liczyć.
Kolejny argument to zbyt duże zapracowanie ludzi dążących do tego by jak najwięcej zdobyć zaszczytów i zarobić jak najwięcej pieniędzy. Tacy ludzie często zapominają o swoich bliskich, często nieświadomie wyrządzają im krzywdy. Gdyby patrzyli na świat sercem widzieliby dokładniej co się wokół nich dzieje. Z pewnością mniej szkodziliby innym.
Kolejnym i ostatnim argumentem będzie samolubność takich właśnie ludzi. Nie zawsze liczy się co my chcemy. Czasami trzeba dostrzec też w drugiej osobie przyjaciela, a nie zawsze rywala bądź wroga.
Zapewne można by przedstawić jeszcze wiele argumentów ukazujących powody, dla których warto spoglądać na świat sercem. Uważam, że przedstawione powyżej rozważania potwierdzają moją tezę, iż najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Dobrze widzi się tylko sercem" rozważania na temat słów z utworu "Mały Książę".

Autor „Małego Księcia” – A. de Saint Exupery, w niewielkiej objętościowo książeczce zawarł wiele mądrych sentencji, którymi wszyscy powinni się kierować w życiu. Jedną z nich jest: „dobrze widzi się tylko sercem” i jej kontyn...

Język polski

"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - słowa z "Małego Księcia" uczyń tematem swoich rozważań o życiu, świecie, i ludziach.

„Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”-słowa z „Małego Księcia”uczyń tematem swoich rozważań o życiu, świecie i ludziach.

Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupéry to moim zdani...

Język polski

Najważniejsza sentencja "Małego Księcia" - "Dobrze widzi się tylko sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Mały Książę?? to piękna powieść o przyjaźni. Powinni ją przeczytać zarówno dzieci jak i dorośli. Powiastka ta jest bogata w różnorodne sentencję. Moim zdaniem najważniejszą z nich jest
? Dobrze widzi się tylko sercem najważni...

Język polski

Recenzja „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - recenzja "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupery

Autorem książki jest Antoine de Saint-Exupery. Książka opowiada o małym chłopcu, kt�...

Język polski

List Małego Księcia do Róży.

Kochana Różo!

Wybacz, że nasze rozstanie było tak gwałtowne. Jednak w tobie nie do końca znajdowałem prawdziwą przyjaciółkę. Czułem się odrzucony i wykorzystywany dla twoich potrzeb. Jednak chciałem poznać inne stworzenia, ...