Najważniejsza sentencja "Małego Księcia" - "Dobrze widzi się tylko sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Mały Książę?? to piękna powieść o przyjaźni. Powinni ją przeczytać zarówno dzieci jak i dorośli. Powiastka ta jest bogata w różnorodne sentencję. Moim zdaniem najważniejszą z nich jest
? Dobrze widzi się tylko sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu? Były to słowa Lisa podczas ostatniego spotkania z Małym Księciem.
Według mnie myśl ta powinna być mottem życiowym każdego z nas, ponieważ ?nie szata zdobi człowieka?. Współcześni ludzie dużą wagę przywiązują do wyglądu zewnętrznego, dóbr materialnych i dążenia do osiągania wysokiej pozycji społecznej. Wartości te nie są istotne dla ludzi patrzących sercem.
Innym przysłowiem potwierdzającym dewizę lisa jest ?nie wszystko złoto co się świeci? Jest to maksyma dobrze znana ludziom. Wśród nas jest wiele osób biednych, skromnych, których nie stać na dostatnie życie. Natomiast są dobrzy, życzliwi, czuli n krzywdę innych. W razie potrzeby służą pomocą innym. W myśl tego przysłowia bogaci unikają ludzi biednych bojąc się, że będą musieli służyć pomocą. Takie zachowanie świadczy o ich próżności i egoistyczności.
Innym przykładem na poparcie wypowiedzi Lisa są postacie Jerzego Owsiaka i papieża Jana Pawła II. Cechą łączącą te dwie osoby jest niesienie pomocy innym. Jerzy Owsiak poprzez przeprowadzone akcje charytatywne (największą z nich jest WOŚP w której uczestniczy cała Polska)zbiera pieniądze na sprzęt medyczny. Dzięki tak szeroko przeprowadzonej akcji wiele chorych dzieci ma możliwość korzystania ze specjalistycznego sprzętu, który niejednokrotnie może uratować im życie.
Papież JP II pomimo podeszłego wieku, wielu chorób cierpień, nie odrzucał nikogo. Dla niego nie ważny był kolor skóry, czy pochodzenie. Na każdego patrzył sercem.
Dzięki patrzeniu przez pryzmat miłości można pokonać największe przeciwności losu, i być szczęśliwym.
Zgadzam się ze słowami lisa skierowanymi do Małego Księcia ?Najważniejsze (?.) ?. Piękno zewnętrzne świata ma ogromne znaczenie. Jednak nie należy zapominać o rzeczach, których nie widzimy. Patrzmy sercem, bądźmy otwarci na innych ludzi. Starajmy się dostrzec w każdym człowieku jego indywidualność i dobre cechy.. Tak jak MK, który mimo iż na ziemi odkrył tysiące podobnych róż, dzięki spotkaniu z lisem sercem docenił niepowtarzalność swojej Roży.