Charakterystyka Jacka Soplicy.

Jacek Soplica jest głównym bohaterem w książce Adama Mickiewicza pt. "Pan tadeusz " Jego życie to dwa odrębneetapy , w których zmienia sie on całkowice .
1 epat -: WYGLĄD ZEWNĘTRZNY -przystojny piękny wąsal szalały za nim szlachcianki imponuje swoją sprawnością fizyczną CECHY CHATAKTERU duma , temperament porywczy natura żywiołowa nieopanowany w gniewie , patriota , szalony impulsywny , pyszny , odważny , dzielny , śmiały , ufny , kochający .
2 etap wiek dojrzały - przemiana WYGLĄD ZEWNĘTRZNY dojrzały mężczyzna naznaczony licznymi ranami , ubogi , cierpiący CECHY CHARAKTERU :poczciwy glęboko wierzący , patriota samotny , opuszczony, pokorny , wypełnia rozkazy przełożonych , obrania Hrabiego i Pana Tadeusza (jego syna)

Moment przełomowy - okrzyknięty zdrajcą narodowym , otoczony powszechną pogardą Jacek przeżywa wielką przemiane . Żałuje popełnionych dotychczas błędów i pragnie za nie odpokutować . Potrafi spojrzec na siebie krytycznie. Działa w obronie narodu , odbywa służbę wojskową na polach bitew. Następnie zostaje zakonnikiem i przybiera nazwisko Robak . Stał się zupełnie innym człowiekiem . Przedewszystkim musiał wykazać silną wolę i chęć odpokutowania za swoje winy. Kiedyśto on rozkazywał i przewodził nie uznawał nad sobą żadnej władzy -teraz to on pokornie wypełnia rozkazy przełożonych . Przedtem , dla dokonania prywatnej zemsty , wykorzystał atak wrogów ojczyzny - a zupełnie tak niedawno to on walczył o jej wolność , przelewał krew , cierpiał . Z biegiem tal stał się człowiekiem doświadczonym , rozsądnym , mądrym .

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Losy i charakterystyka Jacka Soplicy.

Główną postacią utworu jest Jacek Soplica, który całe swe życie poświęcił walce o wolność ojczyzny. W młodości był ulubieńcem okolicznej szlachty. Reprezentował ubogą szlachtę. Jacek łatwo zjednywał ludzi, bywał często na sejm...

Język polski

Charakterystyka Jacka Soplicy.

Charakterystyka Jacka Soplicy

Spośród wielu reprezentantów epopei A. Mickiewicza pt. ?Pan Tadeusz? niewątpliwie najpełniej ukazaną postacią jest Jacek Soplica. Z początku prowadzi on lekkomyślny i hulaszczy tryb życia, jednak pod...

Język polski

Charakterystyka Jacka Soplicy

Charakterystyka Jacka Soplicy.
Jacek Soplica jest jedną z głównych postaci epopei Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz". Postać ta na początku prowadziła lekkomyślny, hulaszczy tryb życia, ale pod wpływem tragicznych zdarzeń zmienia się...

Język polski

charakterystyka Jacka Soplicy w relacji Gerwazego i samego Jacka.

charakterystyka Jacka Soplicy w relacji Gerwazego i samego Jacka....

Język polski

Charakterystyka Jacka Soplicy

Charakterystyka Jacka Soplicy.

Jacek Soplica to jedna z głównych postaci epopei Adama Mickiewicza ,,Pan Tadeusz’’. W młodości był przystojnym, ale niebogatym szlachcicem:
„...sam nic nie posiadał prócz kawałka roli,
...

Język polski

Charakterystyka Jacka Soplicy bohatera Pana Tadeusza z góry dzięki za odp charakterystyka ma być pisana a nie wklajana z innego źródła bo jeśli bendzie wklejona zgłosze spam:

Charakterystyka Jacka Soplicy bohatera Pana Tadeusza z góry dzięki za odp charakterystyka ma być pisana a nie wklajana z innego źródła bo jeśli bendzie wklejona zgłosze spam:...