Oskar i Pani Róża - charakterystyka pani Róży

Pani Róża to druga główna bohaterka książki pt. 'Oskar i Pani Róża'. Jest ona wolontariuszką pracującą w szpitalu Oskara. Nie powinna tego robić ze względu na wiek, lecz chęć pomocy chorym dzieciom jest jej priorytetem.

Ciocia Róża jak, zwykł nazywać ją Oska,r jest drobną, trochę trzęsącą się staruszką z licznymi zmarszczkami na twarzy. Jak wszyscy wolontariusze w szpitalu nosi różowy fartuch.

Pani Róża różni się jednak od innych tym, że potrafi otwarcie rozmawiać z Oskarem o jego chorobie i śmierci. Wspiera chłopca licznymi opowieściami o swojej karierze zapaśniczki, które zawsze zawierają przekaz odzwierciedlający dany problem Oskara i pomagają mu podjąć właściwą decyzję. Pani Róża jest osobą bezinteresowną, troskliwą i pełna ciepła. Ma w sobie dużo radości i optymizmu nie bacząc na smutną atmosferę szpitala.

Jedyna ukazana w książce wada cioci Róży to używanie przez nią przekleństw. Usprawiedliwia to skrzywieniem zawodowym, gdyż będąc zapaśniczką, musiała pokazywać rywalom swoją siłę również poprzez słowa.

Pani Róża nakłoniła Oskara do pisania listów do pana Boga. Poprzez tę czynność chłopiec miał pozbywać się swoich wszystkich myśli, aby nie ciążyły mu na sercu. Ciocia Róża nie była całkowicie przekonana w istnienie Boga, lecz z biegiem czasu z pomocą Oskara uwierzyła w jego istnienie. Wiara pomogła przetrwać jej i chłopcu najtrudniejsze momenty jego choroby.

Uważamy, że postać pani Róży powinna być wzorcem do naśladowania. Gdyby na świecie było więcej takich wolontariuszy, nikt nie bałby się śmierci, a bynajmniej byłaby ona o wiele łatwiejsza.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Oskar i Pani Róża - charakterystyka Oskara

Oskar jest głównym bohaterem książki Erica-Emmanuela Schmitta pod tytułem "Oskar i Pani Róża". Ma on 10 lat i mieszka w szpitalu, ponieważ jest chory na raka. Był drobny i wychudzony po wielu przejściach związanych z chorobą. Po chemiote...

Język polski

Napisz któryś punkt z lektury Oskar i pani Róża 1 Oskar wyjątkowy pacjęt (charakterystyka) 2. Róża Wolontariuszka czy przyjaciółka (charakterystyka) 3.Nie zwykłe pomysły Róży (opowiadanie) Co najmniej stronę. Proszę o naj. Dam 15pkt.

Napisz któryś punkt z lektury Oskar i pani Róża 1 Oskar wyjątkowy pacjęt (charakterystyka) 2. Róża Wolontariuszka czy przyjaciółka (charakterystyka) 3.Nie zwykłe pomysły Róży (opowiadanie) Co najmniej stronę. Proszę o naj. Dam ...

Język polski

Charakterystyka Oscara "Oskar i Pani Róża"

Oskar jest głównym bohaterem książki Erica-Emmanuela Schmitta pod tytułem "Oskar i Pani Róża". Ma on 7 lat i mieszka w szpitalu, ponieważ jest chory na raka. Był drobny i wychudzony po wielu przejściach związanych z chorobą. Po chemioter...

Język polski

Charakterystyka Oskara - Oskar i Pani Róża

Oskar jest głównym bohaterem książki Erica-Emmanuela Schmitta pod tytułem "Oskar i Pani Róża". Ma on 10 lat i mieszka w szpitalu, ponieważ jest chory na raka. Był drobny i wychudzony po wielu przejściach związanych z chorobą. Po chemiote...

Język polski

Charakterystyka Oscara "Oskar i Pani Róża"

Oskar jest głównym bohaterem książki Erica-Emmanuela Schmitta pod tytułem "Oskar i Pani Róża". Ma on 7 lat i mieszka w szpitalu, ponieważ jest chory na raka. Był drobny i wychudzony po wielu przejściach związanych z chorobą. Po chemioter...