Rozwiążcie mi te zadania i zróbcie mi wszystkie obliczenia do tych zadań 1 Mleczarnia sprzedała 2000sztuk kostek masła o wartości brutto 6300,00 zł oblicz cenę sprzedaży netto jednej kostki masła jeżeli stawka podatku VAT na ten produkt wynosi 5% A 3,0

Rozwiążcie mi te zadania i zróbcie mi wszystkie obliczenia do tych zadań 1 Mleczarnia sprzedała 2000sztuk kostek masła o wartości brutto 6300,00 zł oblicz cenę sprzedaży netto jednej kostki masła jeżeli stawka podatku VAT na ten produkt wynosi 5% A 3,00 zł , B 3,15 zł , C 3,24 zł , D 3,69 zł 2 oblicz cenę jednostkową netto za kilogram towaru który sprzedawany jest w opakowaniu o wadze 125 gram w cenie netto 20,00 zł za opakowanie A 6,25 zł , B 16,00 zł , C 25,00 zł , D 160,00 zł 3 na regale znajduje się wywieszka informująca o promocji wyeksponowanego towaru którego cena 1200,00 zł została obniżona do 1019,00 zł cenę tego towaru obniżono A o 81 ,00 zł , B o 181,00 zł , C o 219,00 zł , D o 291,00 zł 4 klienta zapłaciła za zakupione towary banknotem 100 zł .otrzymała od sprzedawcy 20 zł i 20 groszy reszty oznacza to że dokonała zakupu towarów o wartości A 89,20 zł ,B 88,20 zł , C 80,80 zł, D 79,80 zł 5 w dniu 5.01 cena towaru wynosiła 1000,00 zł sprzedawca 6.01 obniżył ją o 10% a 8.01 podwyższył o 10% ile wynosiła cena towaru 8.01 A 900,00 zł , B 990,00 zł , C 1000,00 zł D 1100,00 zł BARDZO PROSZĘ NIE USUWAĆ TEGO PYTANIA
Odpowiedź

zad 1 6300 zł : 2000 = 3,15 zł - cena kostki masła brutto 3,15 zł * 0,95 = 2,9925 = 2,99 zł ≈ 3,00  - cena netto jednej kostki masła odp A zad 2 1000 g : 125 g = 8 8 * 20 zł = 160 zł/kg - cena jednego kg netto odp D zad 3 1200,00 zł - 1019,00 zł = 181,00 zł - obniżka odp B zad 4 100 zł - 20,20 zł = 79,80 odp D zad 5 x - cena towaru 0,9x - cena po obniżce o 10% 0,9x * 1,1 = 0,99x - cena po podwyżce o 10% 1000 zł * 0,99 = 990 zł - cena w dniu 8.01 odp B

Dodaj swoją odpowiedź