Opisz najciekawsze wydarzenie z powieści "Ten Obcy"

Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment, gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.

Pewnego dnia Marian, Julek, Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę, aby dać mu jedzenie. Bardzo się zdziwili, gdy go tam nie zastali. Był upalny dzień, przyjaciołom bardzo się chciało pić, więc postanowili kupić w sklepie oranżadę. Gdy szli do sklepu, natknęli się na Zenka, który siedział na jabłoni i jadł jabłka. Julkowi strasznie się chciało pić i ponaglał kolegów, aby poszli. Mimo że początkowo odmówili, chłopiec zdołał ich przekonać.

Gdy siedzieli przed sklepem i pili oranżadę, nadjechał wóz, ciągnięty przez konia. Na nim siedziała kobieta z małym dzieckiem. Maluch został na wozie, a jego mama poszła zrobić zakupy. Niespodziewanie nadjechał traktor, co spłoszyło konia, który ruszył z wozem i z pozostawionym na nim dzieckiem. Zenek nie zastanawiał się ani chwili - ruszył na ratunek. W tym czasie ze sklepu wybiegł przerażony sklepikarz, który krzyczał, że nadjeżdża samochód oraz zrozpaczona matka, która była pewna, że jej dziecko zaraz spadnie z wozu. Na szczęście Zenek złapał dziecko w ostatniej chwili i zdołał zatrzymać wóz. Mama malucha była Zenkowi bardzo wdzięczna. Podziękowała mu za uratowanie dziecka, a Zenek odpowiedział, że nie ma za co.

Po tej przygodzie Zenek wrócił wyspę, a Pestka, Marian, Julek i Ula poszli do domu. To wydarzenie bardzo mnie wzruszyło. Chciałabym mieć takiego przyjaciela jak Zenek.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

LEKTURA "TEN OBCY" Opisz najciekawsze(lub najbardziej wzruszające) wydarzenie w powieści.

LEKTURA "TEN OBCY" Opisz najciekawsze(lub najbardziej wzruszające) wydarzenie w powieści....