Słownik gwary uczniowskiej wytłumacz matma,pała,ściana strachu,kujony,strażnik teksasu. na jutro pllis

Witam, 1. Matma - skrót od nazwy przedmiotu szkolnego, matematyki. 2. Pała - inaczej jedynka, czyli ocena niedostateczna. 3. Ściana strachu - nie jestem do końca pewna, myślę jednak, że chodzi o miejsce przed tablicą (i ścianą właśnie). Uczeń nie jest przygotowany, czuje strach. 4. Kujony - chodzi o osoby, które dużo się uczą. Najczęściej noszą one okulary. Ich ambicje są wyśmiewane przez rówieśników. 5. Strażnik Teksasu - może tu być mowa o srogim nauczycielu lub też o samym dyrektorze szkoły. Pozdrawiam;)