Co to jest wiatr ?

Wiatr to poziomy ruch powietrza względem powierzchni ziemi. Wiatry są zazwyczaj wywołane różnicą ciśnień atmosferycznych. Wiatr jest jednym ze składników pogody, w tym celu podaje się siłę wiatru (prędkość w m/s lub km/h) i kierunek, z którego wieje. Należy zachować uwagę przy używaniu terminologii kierunku wiatru: meteorolodzy pod nazwą wiatry zachodnie rozumieją wiatr wiejący z zachodu, podczas gdy "zachodni prąd oceaniczny" to prąd płynący na zachód (czyli różnica o 180 stopni w definicji kierunku).

Wiatr meteorologiczny czyli w meteorologii podaje się skąd wieje względem południka magnetycznego, mierzony na wysokości 2 m nad gruntem.

Wiatr jako symbol Ducha Świętego w religii chrześcijańskiej.

Wiatr jako energia w Feng Shui ( wiatr i woda)

Agata Siwirska

Dodaj swoją odpowiedź
Geografia

co to jest wiatr? scharakteryzuj monsun. scharakteryzuj wiatr halny scharakteryzuj wiatr bora. scharakteryzuj bryzę. co to jest niz baryczny?? co to jest wyz baryczny??

co to jest wiatr? scharakteryzuj monsun. scharakteryzuj wiatr halny scharakteryzuj wiatr bora. scharakteryzuj bryzę. co to jest niz baryczny?? co to jest wyz baryczny??...

Język polski

Uzupełnij tabelę na podstawie wiersza Juliana Tuwima 'DWA WIATRY' JAKI JEST? | wiatr w polu | ? ------------------------|------------------------- |wiatr w sadzie | ?

Uzupełnij tabelę na podstawie wiersza Juliana Tuwima 'DWA WIATRY' JAKI JEST? | wiatr w polu | ? ------------------------|------------------------- |wiatr w sadzie | ?...

Język polski

Uzupełnij tabelę na podstawie wiersza Juliana Tuwima 'DWA WIATRY' JAKI JEST? | wiatr w polu | ? ------------------------|------------------------- |wiatr w sadzie | ? pomocy!!!!! daje 18 punktów!!!!!!!!

Uzupełnij tabelę na podstawie wiersza Juliana Tuwima 'DWA WIATRY' JAKI JEST? | wiatr w polu | ? ------------------------|------------------------- |wiatr w sadzie | ? pomocy!!!!! daje 18 punktów!!!!!!!!...

Geografia

- Co to jest wiatr? - Co to jest pogoda? - Co to jest pasat ? - Rodzaje osadów i opadów - Co to jest monsum, bryza itp. ? - Strefy klimatyczne - Rodzaje wiatrów i ich opis *np. co to jest monsum letni?* - Wyż i niż waryczny;   dam naj

- Co to jest wiatr? - Co to jest pogoda? - Co to jest pasat ? - Rodzaje osadów i opadów - Co to jest monsum, bryza itp. ? - Strefy klimatyczne - Rodzaje wiatrów i ich opis *np. co to jest monsum letni?* - Wyż i niż waryczny;   dam naj...

Język polski

na podstawie wiersza napisz jaka jest wiosna oraz  wyszukaj jaki jest wiatr  i jaki jest swiat                  daje najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj kla ga podstawowa

na podstawie wiersza napisz jaka jest wiosna oraz  wyszukaj jaki jest wiatr  i jaki jest swiat                  daje najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj kla ga podstawowa...

Język rosyjski

Opisz pogodę za oknem :D jaki jest wiatr czy jest ciepło czy zimno czy niebo jest bezchmurne czy zachmurzone czy pada deszcz czy śnieg :D Może być dzisiejsza pogoda :)

Opisz pogodę za oknem :D jaki jest wiatr czy jest ciepło czy zimno czy niebo jest bezchmurne czy zachmurzone czy pada deszcz czy śnieg :D Może być dzisiejsza pogoda :)...