Bohaterowie "Kamieni na szaniec" potrafili pięknie żyć i pięknie umierać

Bohaterowie "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego z pewnością potrafili pięknie żyć i pięknie umierać. Słuszność tego stwierdzenia można udowodnić w kilku przykładach.

Rozpocznę od wyjaśnienia piękna, które polegało na życiu wg takich wartości jak honor, godność i patriotyzm. Walczyli o Polskę aż do ostatnich chwil. Wszystkie czynności dla dobra społeczeństwa wykonywali z oddaniem i wytrwałością. Nigdy nie zwątpili ani nie odwrócili się od ojczyzny. Walczyli nawet w chwilach cierpienia i upokorzenia wytrwale znosząc ból.

Należy wspomnieć również o przyjaźni i braterstwie, w których trwali nasi bohaterowie. Ogromne poświęcenie można dostrzec podczas akcji odbicia Rudego. Pomimo niebezpieczeństwa nie zostawili przyjaciela. Chociaż w jej wyniku Alek umarł i Rudemu nie udało się pozostać przy życiu, wyszli z akcji zwycięsko.

Warto zauważyć także, iż chłopcy podczas okupacji hitlerowskiej wciąż się rozwijali. Dążyli do obranych przez siebie celów, chociaż głównym z nich było wyzwolenie Polski. Bardzo troszczyli się również o los swoich rodzin. Rozdzieliła ich dopiero śmierć.

Niezwykle ważny był fakt, że potrafili pięknie umierać. Rudy został odbity z rąk wroga i mógł umrzeć w gronie bliskich. Alek stracił życie, ponieważ naraził je dla przyjaciela. Zośka zginął po udanej akcji. Każdy z nich spotkał śmierć walcząc w obronie ojczyzny, dzięki czemu przyczynili się do wolności kolejnych pokoleń.

Jak wynika z powyższych argumentów bohaterowie, pomimo wojny, wciąż pozostali wartościowymi ludźmi. Sprostali wymaganiom, które przerastały ich możliwości. Nie pozostawiając więc wątpliwości utwierdzam się w przekonaniu, że potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

czy bohaterowie kamieni na szaniec potrafili pięknie żyć i pięknie umierać. Tylko nie z neta. Pilsska na teraz ;)

czy bohaterowie kamieni na szaniec potrafili pięknie żyć i pięknie umierać. Tylko nie z neta. Pilsska na teraz ;)...

Język polski

Uzasadnij że bohaterowie ,,Kamieni na szaniec' potrafili pięknie żyć i pięknie umierać (ma to być rozprawka) proszę

Uzasadnij że bohaterowie ,,Kamieni na szaniec' potrafili pięknie żyć i pięknie umierać (ma to być rozprawka) proszę...

Język polski

Uzasadnij, że Bohaterowie "Kamieni na szaniec" potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.    - Ma to być dość zwięzłe i popawne, pilne. Dzięki z góry! :)

Uzasadnij, że Bohaterowie "Kamieni na szaniec" potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.    - Ma to być dość zwięzłe i popawne, pilne. Dzięki z góry! :)...

Język polski

Udowodnij że bohaterowie ,,Kamieni na Szaniec " Potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.  Prosze jak najszybciej :D 

Udowodnij że bohaterowie ,,Kamieni na Szaniec " Potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.  Prosze jak najszybciej :D ...

Język polski

Napisz rozprawkę na temat: Czy Bohaterowie "Kamieni na Szaniec" Potrafili pięknie żyć i pięknie umierać"?Daje naj!!!

Napisz rozprawkę na temat: Czy Bohaterowie "Kamieni na Szaniec" Potrafili pięknie żyć i pięknie umierać"?Daje naj!!!...