Hejka pani sie uwziela i musze zrobic zadanie 7 str 125 podrecznik matematyka z plusem TREŚĆ ZADANIA a)wykładzina "Alik" ma 2,4 M szerokosci i kosztuje 36,60 zł za 1m bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny? b) wykładzina "bielik" ma 2,5m

Hejka pani sie uwziela i musze zrobic zadanie 7 str 125 podrecznik matematyka z plusem TREŚĆ ZADANIA a)wykładzina "Alik" ma 2,4 M szerokosci i kosztuje 36,60 zł za 1m bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny? b) wykładzina "bielik" ma 2,5m szerokości i kosztuje 14,80 zł za 1 m kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykladziny
Odpowiedź

a] te 36,60 zł to koszt prostokatnego kawałka wykładziny o wymiarach 1 m na 2,4m pole=1*2,4=2,4m² 1 m² koszuje 36,60:2,4=15,25zł 2] to samo: 1*2,5=2,5m² 1m² kosztuje: 14,80: 2,5=5,92zł

Dodaj swoją odpowiedź