Co to epitet?

EPITET - określenie poetyckie, podkreślające cechę podmiotu wnoszące zabarwienie uczuciowe.

EPITET - określa rzeczownik. Jest nim na ogół przymiotnik (np. uliczki, dziwne), rzadziej rzeczownik (np. skrawek słońca). Niektóre epitety w wierszach mogą mieć charakter przenośni (np. jesienny gość).

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

bielaki -porównanie epitet lejki epitet porównanie kozlaki porównanie epitet pilnie

bielaki -porównanie epitet lejki epitet porównanie kozlaki porównanie epitet pilnie...

Język polski

CO TO JEST: epitet określający epitet oceniający epitet metaforyczny metafora porównanie animizacja persofinikacja

CO TO JEST: epitet określający epitet oceniający epitet metaforyczny metafora porównanie animizacja persofinikacja...

Język polski

Po jednym przykładzie tych środków stylistycznych KAŻDEGO: epitet epitet metaforyczny epitet stały porównania porównania homeryckie metafora animizacja personifikacja ironia alegoria peryfraza eufemizm fiperbola paradoks puenta  

Po jednym przykładzie tych środków stylistycznych KAŻDEGO: epitet epitet metaforyczny epitet stały porównania porównania homeryckie metafora animizacja personifikacja ironia alegoria peryfraza eufemizm fiperbola paradoks puenta  ...

Język polski

co to jest pytanie retoryczne ? co to jest gradacja ? co to jest epitet zwykły ? co to jest epitet metaforyczny? co to jest epitet stały ? ZA NAJLEPSZE DAJE NAJ ! prosze o szybkie odpowiedzi xd : * ;3

co to jest pytanie retoryczne ? co to jest gradacja ? co to jest epitet zwykły ? co to jest epitet metaforyczny? co to jest epitet stały ? ZA NAJLEPSZE DAJE NAJ ! prosze o szybkie odpowiedzi xd : * ;3...

Język polski

Co to Epitet?!? Nie wiem co to epitet? pomożecie to dam komuś najlepsze kto napisze najlepsze!!!

Co to Epitet?!? Nie wiem co to epitet? pomożecie to dam komuś najlepsze kto napisze najlepsze!!!...

Język polski

prosze o pomoc 1)czy okienic szpary to epitet? 2)czy może cie wyjaśnić co to epitet?

prosze o pomoc 1)czy okienic szpary to epitet? 2)czy może cie wyjaśnić co to epitet?...