5 klasa podstawówki, UŁAMKI DZIESIĘTNE, bardzo proste, ale nie wiem w jakiej kolejności to zrobić. Może mam zaćmienie mózgu, nie wiem. ,,Jeden metr deski kosztuje 12,60zł. Ile zapłaci tata Tomka, jeśli kupi 6 desek o długości 2,6m każda?

5 klasa podstawówki, UŁAMKI DZIESIĘTNE, bardzo proste, ale nie wiem w jakiej kolejności to zrobić. Może mam zaćmienie mózgu, nie wiem. ,,Jeden metr deski kosztuje 12,60zł. Ile zapłaci tata Tomka, jeśli kupi 6 desek o długości 2,6m każda?
Odpowiedź

6*2,6=15,6m- tyle potrzebuje 12,6*15,6=196zl56gr :)

Dodaj swoją odpowiedź