Rozprawka - Czy warto uczyć się języków obcych?

Języki obce - dla jednych czarna magia, dla drugich norma, codzienność. Czy warto się ich uczyć? Według mnie języki obce odgrywają ogromną rolę w życiu. Tej tezy postaram się dowieść.

Pierwszym i najważniejszym argumentem jest fakt, że dzięki znajomości języka obcego łatwiej znajdziemy dobrą pracę w przyszłość. Znanie języków w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne i wymagane przez pracodawców w praktycznie każdym zawodzie i nie tylko za granica, ale także w Polsce. Jeżeli chcemy znaleźć dobrą pracę, powinniśmy opanować przynajmniej w podstawowym stopniu język angielski bądź niemiecki. Dlatego powinno uczyć się języków innych krajów już w dzieciństwie, gdyż są one bardzo przydatne w przyszłości.

Kolejnym argumentem może być to że, znajomość języków obcych jest przydatna podczas podróży do innych krajów. Znając język angielski albo niemiecki możemy porozumieć się z obcokrajowcem w przydatnych sprawach (zamówić coś z karty dań, zrobić zakupy, zapytać o drogę). Gdy wyruszamy na jakąś podróż zagranicę wręcz konieczne jest znanie podstaw języka tego terenu. Podróżowanie wtedy jest przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Sądze, że obecnie nie przystoi nie znać żadnego języka. Teraz kiedy świat elektroniki opanował cały świat nie sposób uniknąć kontaktu choćby z językiem angielskim, który jest językiem uniwersalnym w Internecie, telewizji czy też grach komputerowych. Możemy oglądać zagraniczne filmy w oryginalnej wersji dźwiękowej, różne ciekawe programy na zagranicznych kanałach. Urządzenia elektroniczne, oprogramowania i liczne ciekawe strony często są opisywane w obcym języku.

Uważam również że znajomość języków obcych przydaje się przy poznawaniu różnych ludzi z innych krajów, kontaktowaniu i porozumiewaniu się z nimi. Języki służą do integracji z ludźmi z innych krajów.

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że warto uczyć się języków obcych. Przytoczone argumenty pozwalają wyciągnąć wniosek, że są one bardzo potrzebne m.in. w znalezieniu pracy za granicą i że warto się ich uczyć.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Rozprawka na temat: Czy warto uczyć się języków obcych? 5 argumentów Błagam o szybka odpowiedź

Rozprawka na temat: Czy warto uczyć się języków obcych? 5 argumentów Błagam o szybka odpowiedź...

Język polski

Czy warto uczyć się języków obcych?? - rozprawka.

Języki obce - dla niektórych norma, codzienność, dla innych czarna magia. Są przydatne czy raczej bezuzyteczne? CZy warto się ich uczyć? Te pytania nurtują wielu ludzi na całym świecie. Ja osobiście utwierdzam się wprzekonaniu, iż języ...

Język polski

Czy warto uczyć się języków obcych?? - rozprawka

Języki obce - dla niektórych norma, codzienność, dla innych czarna magia. Są przydatne czy raczej bezuzyteczne? CZy warto się ich uczyć? Te pytania nurtują wielu ludzi na całym świecie. Ja osobiście utwierdzam się wprzekonaniu, iż języ...

Język polski

Czy warto uczyć się języków obcych? Rozprawka

Języki obce - dla niektórych norma, codzienność, dla innych czarna magia. Są przydatne czy raczej bezuzyteczne? CZy warto się ich uczyć? Te pytania nurtują wielu ludzi na całym świecie. Ja osobiście utwierdzam się wprzekonaniu, iż języ...

Język polski

Czy warto się uczyć? – rozprawka

I Wstęp
Teza: Nauka jest potrzebna. Warto się uczyć.

II Rozwinięcie
Argumenty uzasadniające tezę:
1) zdobywamy wiedzę
2) poszerzanie naszych możliwości (np. pływanie)
3) poszerzanie kontaktów tow...