Napisz wierszem lub prozą krótki tekst o marzeniach. Zastosuj co najmniej trzy środki poetyckie.

Napisz wierszem lub prozą krótki tekst o marzeniach. Zastosuj co najmniej trzy środki poetyckie.
Odpowiedź
moniq4

Moje najskrytsze marzenia, Szybujące po niebie, Tyle myśli splątanych w mej głowie, Czasem trudno mi zrozumieć siebie, Czy jest sens w moich marzeń słowie? Woskiem słowa pisane na wietrze, Łzami deszczu je pokropił czas, Zrozumiało sens życia powietrze, Ale czas nie zrozumiał nas. Bo marzenia ulotne jak para, Czy jak bańka mydlana, Lecz najważniejsza jest wiara, I nadzieja nam dana Mam nadzieję, że pomogłam ;) Liczę na naj :)

krajesia05

Marzenia są jak wiatr. Ulotne, niesłyszalne i nie do doścignięcia. Raz są, raz ich nie ma. Zawsze warto chwytać je garściami, są naprawdę ważne. Trochę jak tęcza na niebie. Uśmiecha się i błyszczy znikając za horyzontem, niby nic nie znaczy, ale co byśmy bez niej zrobili? Gdyby nie marzenia wszystko byłoby szare, smutne i takie rzeczywiste. Marzeniami trzeba się cieszyć, inaczej niczym szelest liści mogą stać się nieosiągalne. 

Dodaj swoją odpowiedź