Charakterystyka Anieli Kowalik, głównej bohaterki powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Kłamczucha".

Aniela Kowalik-główna bohaterka powieści Małgorzaty Musierowicz pt.: "Kłamczucha". Przyjrzyjmy się tej postaci nieco bliżej...
Gdy pierwszy raz ujrzałam tę książkę na oczy, od razu przeczytałam kilka jej stron. Dowiedziałam się, że Aniela Kowalik była nastolatką, która wraz z ojcem mieszkała w Łebie, jej rodzinnym mieście. Miała długie, czarne włosy zazwyczaj związane w warkocz. Nosiła okulary. Była dobrą i kulturalną osobą, jednak często kłamała co było jej największą wadą. Łgała chociaż w dobrej wierze, jak w przypadku Mamerciątek, gdy te wylały mleko do zlewu. Czasem bywała bezczelna i mściwa. Miała swoje racje i przekonania. Zawsze musiała postawić na swoim i nigdy się nie poddawała. Bohaterka była kulturalna, na przykład gdy podziękowała Mamertom za ich gościnę. Wrażliwa i czasem szczera do bólu-oto oblicze Anieli Kowalik. Postać ta, potrafiła świetnie grać. Umiała się rozpłakać, aby kogoś wzruszyć lub przekonać. Dajmy przykład: Tosia rozmawia z Ciotką Lilą, która nie zgadza się na to, ażeby Aniela zamieszkała u nich. Dziewczyna usłyszała tę rozmowę, i gdy Tosia weszła do kuchni, główna bohaterka się rozpłakała. To przydatna cecha.
Anielę Kowalik obieram jako bardzo mądrą i rezolutną dziewczynę. Podoba mi się ta postać, choć osobiście, nie chciałabym być kłamczuchą. :)

Dodaj swoją odpowiedź