1.Podaj jedną zaletę i jedną wadę róży w postaci rzeczowników 2.Lis był symbolem .......i......... a róża ....... i ........ 3.W dwóch zdaniach pojedynczych opisz planetę Małego Księcia 4.Zaproponuj inny tytuł dla lektury ,,Małego Księcia ' 5.O jakich 2 uczuciach mówi lektura ? Od podanych przez ciebie rzeczowników utwórz czasownik . 6.W postaci zdania złożonego wyjaśnij cytat ; ,,Dobrze widzi się sercem , najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ' 7.W formie 4 równoważników zdania scharakteryzuj dorosłych . 8. Podaj trzy cechy baśni 9. Praktyczne myślenie to ...... 10. Czy Mały Książę jest dla dzieci ? odpowiedź uzasadni w 1-2 zdań NIE TRZEBA NA WSZYSTKIE ODPOWIADAĆ ODPOWIEDZ NA TE KTÓRE WIESZ ! :)

2. Lis był symbolem przyjaźni i mądrości a róża pierwszą miłością i kobiecością.  4. Książę i róża. 6. W tym cytacie chodzi o to iż, najlepiej poznać piękno człowieka poznając go, jego charakter, jego wnętrze, wygląd nie jest najważniejszy, tylko to co ma w środku - samymi oczami tego nie zobaczymy, dlatego najlepiej patrzeć na człowieka swoim sercem, przysłowiowo - nie oceniać książki po okładce.  10. Uważam, że mały książę jest książką dla dzieci, w tej książce są zawarte na prawdę wartościowe rzeczy, Jest to książka z przekazem, dla maluchów może być dość nie zrozumiała -  jednak uważam, że jest to dobra książka, która może nauczyć wielkich wartości. Mam nadzieję, że pomogłam chociaż trochę, na wszystkie pytania nie odpowiedziałam ale chociaż parę ;)