Charakterystyka Romea "Romeo i Julia".

Romeo był jednym z głównych bohaterów książki pt: „Romeo i Julia” Wywodził się z bogatego rodu Montekich. Jego rodzina zamieszkiwała Weronę, która znajdowała się we Włoszech. Romeo miał 16 lat. , był niewiele starszy od Julii.
Młodzieniec był bystry, błyskotliwy i wykształcony. Posługiwał się bardzo bogatym językiem i umiał dobrze walczyć. Mimo że był nastolatkiem, pokonał Parysa i Tybalta.
Odznaczał się odwagą, ponieważ mimo zagrożeń wkradł się do ogrodu Kapuletów. Dowodzi tego cytat: „ A miejsce zgubne gdyby Cię kto z moich krewnych tu zastał…”. Można u niego również zauważyć porywczość, zmienność w uczuciach, kochliwość i niedojrzałość. Uwidacznia to ten cytat: „święty Franciszku! Cóż to za przemiana! Toż Rozalina owa ukochana, nic już nie znaczy? Miłość więc młodzieży w oczach jedynie, a nie w sercu leży” Romeo był również waleczny i mściwy. Gdy Tybalt zabił Merkucja, Romeo mszcząc śmierć przyjaciela, zabił Tybalta. Wtedy został wygnańcem i stracił poczucie sensu życia. Świadczy o tym także pojedynek Romea i Parysa w grobowcu Julii, w którym zginął Parys.
Odkąd poznał Julię, nie widział poza nią świata. Bardzo ją kochał i był jej wierny, o czym świadczy ten cytat: „Którym ukochał, jest z krwi Kapuleta..”, „ Brakuje tylko, byś nas ty dla świata zjednoczył”. Stał się innym człowiekiem. Był konsekwentny, dojrzały i romantyczny. Poświęcił dla niej swoje życie. Wolał zginąć niż żyć bez ukochanej.
Nienawidził rodu Kapuletów, ponieważ ojciec Julii był przeciwny ich miłości. Dlatego Romeo nie mógł być z Julią i kochankowie postanowili wziąć cichy ślub. Na uwagę zasługują te słowa: „Julio Kapulet! O dolo zbyt sroga! Życie me jest więc w ręku mego wroga!. Ten cytat świadczy o nienawiści Romea do rodu Kapuletów.
Był bardzo przywiązany do swojego rodzinnego miasta i bardzo je kochał. Nie mógł żyć poza Weroną. Miłość do Werony uwidaczniają te słowa bohatera: „Zewnątrz Werony nie ma, nie ma świata tylko tortury, czyściec, piekło samo! Stąd być wygnanym jest to być wygnanym ze świata być zaś wygnanym”.
Moim zdaniem Romeo był dobrym, uczuciowym a także wrażliwym człowiekiem. Na początku utworu był niedojrzały emocjonalnie, kochliwy, ponieważ ciągle wzdychał nieszczęśliwie do Rozwaliny, bawił się i hulał z przyjaciółmi. Jego zachowanie zmieniło się, gdy poznał Julię. Wtedy zależało mu tylko na tej miłości, lecz nie mógł być z ukochaną przez spór między dwoma rodami. Stał się porywczy i gwałtowny. Nie mogąc być z Julią, z rozpaczy popełnił samobójstwo. Uważam, że gdyby rodzice kochanków zauważyli tę wielką miłość, Romeo nie popełniłby samobójstwa i nikogo by nie zabił, tylko żyłby długo i szczęśliwie z Julią.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Romea "Romeo i Julia".

Romeo - tytułowy bohater dramatu Wiliama Szekspira. Pochodzi on z rodu Montekich. Jest nieszczęśliwie zakochany w dziewczynie, która pochodzi z wrogiego rodu Kapuletich. Romeo to postać dynamiczna, zmieniająca sie w poszczególnych częściach...

Język polski

"Romeo i Julia" - charakterystyka Julii.

Główną bohaterką dramatu Williama Szekspira pt."Romeo i Julia" jest Julia - młoda, czternastoletnia dziewczyna, jedyna córka Kapuletów.

W części ekspozycyjnej tragedii sprawia wrażenie dobrze wychowanej i posłusznej d...

Język polski

Charakterystyka Julii Kapulet.

Julia Kapulet jest głownym bohaterem dramatu pt. "Romeo i Julia" Wiliama Szekspira.
Jest ona młodą, czternastoletnią dziewczyną, postacią bardzo charakterystyczną w literaturze. Jej postępowaniem kieruje miłość i to właśn...

Język polski

Charakterystyka Julii Kapulet.

Julia Kapulet jest jedną z głównych bohaterów dramatu Williama Szekspira p.t. " Romeo i Julia". Jest to czternastoletnia dziewczyna. Odwiecznymi wrogami jej rodziny są Montekowie.
Julia jest jedynaczką. Jej rodzice są bogaci i z...

Język polski

Charakterystyka Julii z dramatu "Romeo i Julia".

Główną bohaterką dramatu „Romeo i Julia” jest Julia - młoda czternastoletnia dziewczyna z rodu Kapuletów.
Na początku książki sprawia wrażenie osoby posłusznej, dystyngowanej, wrażliwej, która podporządkowuje się rodzicom.