Na jakiej stronie jest charakterystyka dyrektora z lektury sposób na alcybiadesa

nie wiem ktura strona ale masz jego opis Dyrektor – stoi na czele Liceum im. Lindego w Warszawie. Próbuje zarządzać nim silną ręką i trzymać silny rygor. Chce, by uczniowie go podziwiali i by był dla nich autorytetem. Dlatego najczęściej przechadza się po korytarzach z groźną miną, którą sieje postrach wśród uczniów. Dyrektor nie cierpi i nie toleruje bumelanctwa i przekrętów, dlatego nie jest zadowolony z atmosfery rozpasania na lekcjach profesora Misiaka. Dyrektor chce być uznawany i ceniony za wyznawane wartości, który strzeże niczym twierdzy. Stąd kiedy pod wpływem triumwiratu zawartego przez profesora Misiaka z osławioną (niestety w tym negatywnym sensie) klasą 8 A, chłopcy z tej klasy zdają się przechodzić wyraźną przemianę, on zamiast cieszyć się ze zmiany postawy, wietrzy w tym jakiś podstęp i postanawia bliżej się temu przyjrzeć.