Za 0,45kg winogron Zosia zapłaciła 8zl 10gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron? Daje naj

Za 0,45kg winogron Zosia zapłaciła 8zl 10gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron? Daje naj
Odpowiedź

Dane: 0,45kg kosztuje 8 zł 10 gr 0,45kg=450g 1kg=1000g 8zł 10 gr=8,1zl rozw: 450g - 8,1zł 1000g - x zł 450*x=8,1*1000 450x=8100/:450 x=18zl odp: kilogram winogron kosztuje 18 zl

Dodaj swoją odpowiedź