Julia kupiła w sklepie 1 3_4 pomidorów , 2_5 kg pietruszki i kapustę, ile zapłaciła za zakupy? tam gdzie jest np. 3_4 to chodzi o ułamek ( trzy czwarte ) ;) PROSZĘ TO NA JUTRO cennik warzyw: 1 kg marchewki - 2 zł 1 kg pietruszki - 5 zł 1 kg pomidorów

Julia kupiła w sklepie 1 3_4 pomidorów , 2_5 kg pietruszki i kapustę, ile zapłaciła za zakupy? tam gdzie jest np. 3_4 to chodzi o ułamek ( trzy czwarte ) ;) PROSZĘ TO NA JUTRO cennik warzyw: 1 kg marchewki - 2 zł 1 kg pietruszki - 5 zł 1 kg pomidorów - 4 zł kalafior - 3 zł kapusta - 4 zł
Odpowiedź

1 3/4 *4 =7/4 *4 =7 zł 2/5 *5 =2 zł 7+2+4 =13 zł za zakupy zapłaciła 13 zł

Dodaj swoją odpowiedź