Ułóż baśń, której bohaterami będą dzieci trafiające do zaczarowanego pałacu. Baśń powinna się składać co najmniej z dziesięciu zdań. POMUSZCIE TO JEST NA (PIĄTEK).

Pewnego dnia dwójka dzieci (brat i siostra) spacerowali sobie wokół swojego domu. Lubili się bawić w ogrodzie ponieważ dla nich była to świetna zabawa! Lecz pewnego dnia wszystko się zmieniło! Szukali miejsca gdzie mogli by mieć własną skrytkę! Ale nagle zobaczyli dziurę w drzewie! Karol postanowił tam wejść. Niestety Julka nie mogła wytrzymać i wpadła za nim! obudzili się na jakiejś sali. Okazało się, że są w zamku królowej Małgorzaty I. Oni bardzo się przestraszyli i uznali że pozwiedzają daną parcelę. Po chwili zobaczyły ich straże i zanieśli do królowej. Kobiecie spodobał się tylko Karol który za rządzenia królowej miał być jej synem! Julka miała być sprzątaczką która będzie pomagać w wychowywaniu Karola! Na szczęście w porę uciekli. Mam nadzieję, że pomogłam :) PS. Jak chcesz to rozwiń to trochę :)