Zapisz odpowiednie działania i oblicz: a) ile zapłacimy: - za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg ______ - za 1,5 kg jabłek po 3 zł/kg _____ - za 0,13 kg polędwicy po 25,40 zł/kg _____ b) ile można kupić za 12 zł: - gruszek po 6 zł/kg _____ - pomidorów po 8 zł/kg

Zapisz odpowiednie działania i oblicz: a) ile zapłacimy: - za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg ______ - za 1,5 kg jabłek po 3 zł/kg _____ - za 0,13 kg polędwicy po 25,40 zł/kg _____ b) ile można kupić za 12 zł: - gruszek po 6 zł/kg _____ - pomidorów po 8 zł/kg _____ - winogron po 12,50 zł/kg _____ c) ile kosztuje 1 kg jabłek, jeśli: - 2 kg kosztują 4 zł _____ - 1,5 kg kosztuje 4,50 zł _____ - 0,7 kg kosztuje 1,75 zł _____ BŁAGAM POMOCY NA JUTRO! NIE PRZYJMUJĘ ŻADNYCH LINKÓW, ZGŁASZAM NIEODPOWIEDNI KOMENTARZ, ĆW. STR. 30 ZAD. 3 MATEMATYKA Z KLUCZEM CZ.2 TEMAT: ZAKUPY!!
Odpowiedź

a) 5*2=10 zl odp. Zapłacimy 10 zł za 5kg ziemniakow 1kg=3zl 0,5kg=1,5zl 3zl+1,5zl=4,5zl odp. Zaplacimy 4,5 zl za 1,5 kg jablek trzeciego nie umiem b) 12:6=2 odp. Mozna kupic 2kg gruszek 12:8=1,5 odp. Mozna kupic 1,5kg pomidorow 12:12,5=0,96 odp. Mozna kupic 0,96kg winogron c) 2kg=4zl 1kg=4:2 1kg=2zl odp. 1kg jablek kosztuje 2zl 1,5kg=4,5zl 3kg=9zl 9:3=3zl odp. 1kg jablek kosztuje 3 zl ostatniego nie wiem

Dodaj swoją odpowiedź