Zakres na sprawdzian dla klasy 5 z działu: poznajemy krajobrazy wyżyn. Zapomniałem podręcznika ze szkoły i mam tylko zeszyt w którym nie wiele jest napisane :( proszę o podanie pytań lub ważnych informacji! Za dobre odpowiedzi daje naj!!!

Ja pisałam grupę A i było trzeba w zad1 napisać o jakie wyżyny chodzi to na początek była wyżyna krakowsko-częstochowska potem wyżyna Śląska a potem Lubelska. Zad 2 to było trzeba wypisać 4 negatywne skutki rozwoju przemysłu na wyżycie Śląskiej. Potem był obrazek i trzeba było zaznaczyć wywierzysko, stalagnat i skałę wapienne.