A) Kilogram bananów kosztuje 4,20. ile kosztuje 0,75 bananów.? B)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje jeden kilogram szynki? Przypominam że to Dzielenie Daje Naj ❤ Pozdrawiam

A) Kilogram bananów kosztuje 4,20. ile kosztuje 0,75 bananów.? B)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje jeden kilogram szynki? Przypominam że to Dzielenie Daje Naj ❤ Pozdrawiam
Odpowiedź

Kilogram bananów kosztuje 4,20. Ile kosztuje 0,75 bananów.? a) x-0,75 kg [latex]x= frac{4,20 * 0,75}{1} =3,15 [/latex] Pani Wiesia za 0,35 kg. zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg. szynki ? b) x-1 kg[latex] frac{1*9,94}{0,35} =28,4 [/latex] zł 

Dodaj swoją odpowiedź