"Kamienie na szaniec" akcje małego sabotażu.

Praca w załączniku, w formie tabelki.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Kamienie na Szaniec" opracowanie.

KIM BYLI BOHATEROWIE?
Bohaterowie tej książki to przede wszystkim Rudy-Jan Bytnar, Zośka-Tadeusz Zawadzki oraz Alek-Maciej Aleksy Dawidowski. Poznajemy ich, gdy dopiero wchodzą w życie. Inteligentni, zdolni, ambitni, planowali podbić świa...

Język polski

"Kamienie na szaniec" streszczenie.

Słoneczne dni

Chłopaki z drużyny Buków pracowali nad rozwojem umysłowym jak i osobowościowym. Alek pragnął być opanowany.( założenie opatrunku chłopowi).Był również doskonałym narciarzem, był wielkim fanem kina. Zawsze przy...

Język polski

Streszczenie lektury "Kamienie na szaniec".

„Pisałem z potrzeby serca”
Kamyk jak harcerz chciał ukazał ideał Polski godnej szacunku.Służbę pełnił 60 lat od 1918 roku.Urodził się w 1903 w w-wie.Matka – Petronela Kaźmierczak była chłopką spod Łęczycy a ojciec J...

Język polski

"Kamienie na szaniec" - charakterystyka Jana "Rudego" Bytnara.

„Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!”
Marszałek J. Piłsudski

Jan Roman Bytnar ( pseudonimy: „Czarny Janek”, „Krokodyl”, „Rudy”, posługiwał się przybranym nazwiskiem „Jan Karski”) - harcmistrz, czło...

Język polski

Czy powieść "Kamienie na szaniec" jest dokumentem swoich czasów?

Rozprawka

Powieść ?Kamienie na szaniec? Aleksandra Kamińskiego została napisana pod wpływem wydarzeń w marcu 1943r. Jest ona pisana na podstawie autentycznych wydarzeń, dlatego uważam, że jest ona dokumentem swoich czasów.
J...