Określ części mowy i części zdania w zdaniu uczniowie gimnazjum pilnie przygotowują się do egzaminów końcowych

Uczniowie - rzeczownik, podmiot gimnazjum - rzeczownik, przydawka pilnie - przysłówek, okolicznik sposobu przygotowują się - czasownik, orzeczenie do egzaminów - wyrażenie przyimkowe, dopełnienie końcowych - przymiotnik, przydawka. Pozdrawiam, życzę pięknego dnia ;) PS: Będę wdzięczna za Naj.

uczniowie - rzeczownik - podmiot gimnazjum - rzeczownik - przydawka pilnie - przysłówek - okolicznik (sposobu) przygotowują się - czasownik - orzeczenie do egzaminów - wyrażenie przyimkowe - dopełnienie końcowych - przymiotnik - przydawka Pozdrawiam.