na jutro streszczenie z ,,Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz (ewentualnie link do audiobooka)

Aniela Kowalik mieszkająca w Łebie jest główną bohaterką  ' kłamczuchy ' Małgorzaty Musierowicz. Piętnastoletnia Aniela jest uczennicą szkoły podstawowej i mieszka sobie z ojcem. Gdy była małą trzyletnią dziewczynką zmarła jej mama, dlatego wychowuje ją tata którego bardzo kocha. Pewnego dnia zakochuje się w chłopcu  Pawle Nowackim ,który urodą przypomina urodą Apolla, mieszkającym na stałe w Poznaniu. O wszystkim dowiaduje się jej ojciec i postanawia uwięzić dziewczynę , dopóki nie zerwie z chłopakiem.  Dziewczyna nie lubiła nakazów , zakazów postanowiła uciec  z domu. Zdecydowała  wyjechać do Poznania,  by móc tam zdawać do liceum poligraficznego , chociaż w głębi serca chciała zostać aktorką . Aniela zdała egzamin i została przyjęta do liceum poligraficzno - księgarskiego . W Poznaniu mieszka jej wujostwo więc, wynajmuje pokój u ciotki Lilli , i zostaje pomocą domową w domu Pawła. Cały czas kłamie , a przy tym ujawnia swój talent aktorski. Jednak miłość do Pawła bardzo szybko się kończy. Postanawia w domu Pawła zatrudnić się jako pomoc domowa. Aniela uczy sie w liceum i coraz bardziej zaczyna lubić poligrafię.  Największe zainteresowanie wzbudzał teatr pewnego razu miała grać Ofelię, jednak zagrała Danusię. Nauka w szkole i praca u Nowackich zajmowała jej bardzo dużo czasu. Mimo swoich kłamstw , nikt nie potępiał Anieli. Amelia postanowiła się zmienić nie kłamać i dalej żyć uczciwie.