Osiągnięcia Chińczyków

1. Mur Chiński.
2. W VIII w. opracowano technikę druku.
3. Stworzyli własne pismo obrazkowe.
4. Wynaleźli papier.
5. Wynaleźli proch strzelniczy i porcelanę, magnes, uprząż dla konia oraz metalowy pług.
6. Sztuki walki.

Dodaj swoją odpowiedź
Historia

Osiągnięcia starożytnych cywilizacji Wschodu

Początki dziejów ludzkości toną w mrokach przeszłości. Pierwsi przedstawiciele gatunku Homo sapiens sapiens, zdolni jak my do mówienia i myślenia, pojawił się dopiero przed stu tysiącami lat na terenie obecnej Afryki Wschodniej. Dopiero p...

Geografia

Znaczenie i wkład Chińczyków w rozwój cywilizacji światowej

Wstęp

Początki dziejów ludzkości toną w mrokach przeszłości. Pierwsi przedstawiciele gatunku Homo sapiens sapiens, zdolni jak my do mówienia i myślenia, pojawił się dopiero przed stu tysiącami lat na terenie obecnej Afryki Wscho...

Historia

Osiągnięcia cywilizacyjne ludów starożytnego Wschodu.

Starożytny Wschód rozwijał się w bardzo szybkim tempie. Ludność mieszkająca na tamtych terenach wzbogacała swoją kulturę kolejno o pismo, malarstwo, rzeźbę, przydatne wynalazki i ogromne budowle. Ludy starożytne zapoczątkowały tym sam...

Język angielski

wypisz osiągnięcia cywilizacyjne chińczyków

wypisz osiągnięcia cywilizacyjne chińczyków...

Język angielski

Osiągnięcia hindusów i chińczyków. Proszę o szybką odpowiedź dam naj !!

Osiągnięcia hindusów i chińczyków. Proszę o szybką odpowiedź dam naj !!...

Historia

Osiągnięcia cywilizacyjne ludów Starożytnego Wschodu.

Początek starożytności datuje się na ok. II połowę IV tysiąclecia przed naszą erą. Wtedy to właśnie zostało wynalezione pismo, które dało początek nowej erze w dziejach historii ludzkości. Za koniec tej epoki uważa się upadek cesar...