1.Poprzez jakie znaki przyjmujemy sakrament bierzmowania? 2.Co dokonuje się podczas bierzmowania? 3.Kto może zostać bierzmowany? 4.Co czyni Duch Święty w moim życiu? 5.Co sprawia Duch Święty w Kościele? 6.Jak nazywamy następców Apostołów? 7.Wymień i

1.Poprzez jakie znaki przyjmujemy sakrament bierzmowania? 2.Co dokonuje się podczas bierzmowania? 3.Kto może zostać bierzmowany? 4.Co czyni Duch Święty w moim życiu? 5.Co sprawia Duch Święty w Kościele? 6.Jak nazywamy następców Apostołów? 7.Wymień i wyjaśnij 4 cechy Kościoła 8.Co to jest sakrament? 9.Komu Pan Jezus dał władzę odpuszczania grzechów? 10.Co to jest eucharystia i kiedy ją Pan Jezus ustanowił? 11.Jaką łaskę daje sakrament małżeństwa? 12.Kiedy udziela się namaszczenia chorych? 13.Jak często trzeba się spowiadać? 14.Kiedy i dlaczego należy uczestniczyć we Mszy Świętej? PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź

1.Poprzez namaszczenie krzyżmem świętym i nałożeniem rąk przez biskupa ze słowami 'Przyjmij znamię daru Ducha Świętego' 2.Podczas bierzmowania jeszcze bardziej zbliżamy się do Boga i umacniamy w wierze oraz dostajemy znamię Ducha Świętego (jeśli chodzi o czyny to tak jak w punkcie pierwszym) 3.Bierzmowany może zostać przede wszystkim człowiek wierzący w Boga, a jeśli chodzi o wiek to ok. od 13 roku życia a nawet dorośli. 4.Duch Święty umacnia nas w wierze kościoła, jednoczy nas z Chrystusem/bardziej przywiązuje nas do Boga. 5.Duch Święty to jedna z trzech osób Boskich, czyli bardzo ważny poprzez bierzmowanie dostajemy dar Ducha świętego który nas umacnia w wierze. 6.Następcy apostołów to przede wszystkim: papież, kapłani, biskupi, zakonnicy właściwie nawet zwykli wierzący ludzie głoszący słowo boże i idący za Chrystusem. 7.Cechy kościoła: jeden- czyli jeden prawdziwy kościół, jedna ta sama wiara, księga (pismo święte), Święty, bo Chrystus go uświęcił, Powszechny- dla wszystkich ludzi, Apostolski- ciągła więź kościoła z apostołami. 8.Sakrament- widzialny znak niewidzialnej łaski Boga 9.Apostołom  10.Eucharystia to uroczysta msza święta w której jednoczymy się z Bogiem, słuchamy słowa Bożego, Jezus jest obecny z nami podczas tego obrzędu. Eucharystię Pan Jezus ustanowił w Wielki Czwartek, lecz my uczestniczymy w niej w niedzielę ze względu na Zmartwychwstanie Pańskie które nastąpiło w niedzielę. 11.Nierozelwalność, jedność, zrodzenie potomstwa 12.Kiedy człowiek jest ciężko chory lub umierający. 13.Spowiadać możemy się nawet codziennie wszystko zależy od naszych grzechów, a zgodnie z 3 przykazaniem kościelnym przynajmniej raz w roku w okresie Wielkiego Postu. 14.We mszy świętej można uczestniczyć codziennie a obowiązek jest w niedziele i święta (1 przykazanie kościelne: W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we mszy świętej i powstrzymywać się od prac niekoniecznych.) Liczę że pomogłam :-)

Dodaj swoją odpowiedź