Agencja Thomson Reuters.
Początkiem działalności tej agencji był rok 1851 roku kiedy to Paul Reuter rozpoczął przekazywanie informacji giełdowych z Londynu do Paryża. Warto zaznaczyć, że już w 1849 roku Reuter wysyłał gołębie pocztowe wraz z informacjami giełdowymi z Aachen do Brukseli. „ To właśnie Agencja Reutera była pierwszą agencją informacyjną w Europie, która w 1865 przekazała wiadomość ze Stanów Zjednoczonych o zamachu na prezydenta Lincolna”.
W 1870 roku agencja Thomson Reuters podpisała umowy z agencjami Havas i Wolffa. Umowy te określały wzajemne strefy wpływów agencji. Reuters zobowiązał się do obsługi Wielkiej Brytanii a także posiadłości brytyjskich w Afryce i Azji. Agencja najbardziej zasłynęła jednak, gdy rozpoczęła dostarczanie informacji do brytyjskiej prasy codziennej a także prasy w innych krajach europejskich. Rozszerzenie działalności na inne kraje europejskie było możliwe dzięki wzmocnionej pozycji na brytyjskim rynku a także umocnienia finansowej kondycji agencji. W 1872 roku działalność agencji dotarła na Daleki Wschód, w 1874 roku do Ameryki Południowej. Agencja zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie w 1964 roku.
Szybki rozwój Reutera spowodował, że agencja zaczęła przejmować inne podmioty. Były to głównie małe firmy, które zajmowały się nowymi technologiami , np. Visnews, Instinet, TIBCO. Dzięki temu agencja zaczęła wyróżniać się na rynku informacyjnym. Jednak z upływem lat rozwój agencji stopniowo wyhamowywał. Kondycja agencji znacznie się pogorszyła. Miało to związek z kryzysem światowej gospodarki a także dużymi nakładami na badania nowych technologii. To wszystko spowodowało, że w 2008 roku Agencja Reutera połączyła się z firmą Thomson. Ta kanadyjska firma wykupiła akcje Reuters Group i od tej pory agencja przybrała nazwę Thomson Reuters.
Obecnie Thomson Reuters zatrudnia 50 tys. pracowników, którzy pracują w ponad 200 biurach rozmieszczonych w 100 krajach. Posiada swój własny prywatny kodeks zasad, które mówią między innymi o tym, że Ruters będzie zawsze przestrzegać podstawowych zasad takich jak uczciwość, bezstronność, niezależność. Reuters zobowiązuje się także do rzetelnego i bezstronnego przekazywania wszelkich informacji firmom, z którymi posiada podpisane umowy lub współpracuje. W kodeksie zasad zwraca się także uwagę na dokonanie wszelkich starań by Agencja utrzymała wiodącą pozycję na rynku.
Agencja Thomson Reuters wyróżnia się na tle innych agencji informacyjnych, głównie tym, że specjalizuje się w jednej kategorii informacyjnej. Nie ma bowiem na świecie drugiej tak wielkiej agencji specjalizującej się w informacjach finansowych. Agencja czerpie ok.94% dochodu z rynku finansowego. Codziennie przekazuje tysiące informacji w 25 językach dotyczących wydarzeń wpływających na rynki finansowej. Agencja posiada także serwis adresowany do mediów gdzie w 4 językach prezentuje bieżące informacje w postaci tekstu, wideo, zdjęć, grafik, itp.
W Polsce Reuters jest obecny już od kilkuset lat. W marcu 1861 roku przekazano pierwszą informację dla gazet dotyczącą zamieszek podczas obchodów rocznicy bitwy pod Olszynką Grochowską. Warto zaznaczyć, że „Pierwszym oficjalnym "agentem" Reutera w Warszawie został niejaki S. Barszczewski, który pełnił tę funkcję od roku 1905 do 1915.” Korespondentami Reutera w późniejszych latach byli między innymi hrabia Antoni Sobański, hrabia Andrzej Tarnowski, W.T. Olszewski. Pierwsze biuro Agencji Reutera zostało otwarte w Warszawie w 1948 roku przez Johna Peeta.